Podstawowe typy tak bardzo popularnych w ostatnio fototapet, na jakich podkładach najlepiej jest je zamawiać

Tapety od bardzo dawna były chętnie używane w urządzaniu wnętrz wielu domów i mieszkań. W porównaniu z malowanymi ścianami mają dużo plusów, jednak ich wadą była niezbyt duża ilość wzorów. Lecz bardzo zmieniło się to wraz z rozpowszechnieniem jakiś czas temu fototapet, które przebojem się wdarły do współczesnej architektury i wszystko wskazuje na to, że długo tam zostaną. Fototapety robione są w zasadzie analogicznie, jak klasyczne tapety, przy użyciu analogicznych podkładów, także sposób ich przyklejania jest niezwykle podobny.

fototapety

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Natomiast ich ogromnym plusem jest możliwość wydrukowania w zasadzie każdego wzoru, jaki się tylko będzie chciało i udekorowanie nim ścian w mieszkaniu. Możliwości techniczne współczesnych fototapet pozwalają na druk każdego zdjęcia, istotne tylko jest, aby posiadało ono odpowiednią rozdzielczość, aby ładnie się prezentowało. Poza tym można wybrać fotografię spośród milionów możliwych do kupienia w banku zdjęć albo po prostu zamówić jakiś ciekawy motyw.

Obecnie kupując fototapety na wymiar wybrać można jeden z paru różnych podkładów, na których się je wykonuje – polecane na Takie podkłady będą się różnić się w pierwszej kolejności odpornością na wilgoć i wodę, a co za tym idzie, ceną i zastosowaniem.

fototapety

Autor: DA

Najtańszymi podkładami są wykonane z papieru, oprócz ceny nie posiadają one większych plusów. Są niezbyt wytrzymałe na działanie wilgoci, przez co absolutnie nie będą się nadawać do kuchni i łazienek, a w reszcie pomieszczeń będą wymagać dokładnie wygładzonych ścian, żeby odpowiednio się prezentowały.

Dużo lepsze parametry mają podkłady lateksowe. Są one zrobione z odpowiedniego rodzaju papieru z domieszką lateksu, który po pierwsze daje znacznie lepszą jakość obrazu, a poza tym dzięki nieco większej grubości doskonale wygładza wszystkie nierówności na ścianach. Najwyższą ligę stanowią tapety zrobione z winylu, materiał ten jest nie tylko zupełnie odporny na działanie wilgoci i wody, ale poza tym gwarantuje doskonałą jakość obrazu, tapety z niego wykonane bez żadnego problemu stosowane być mogą w każdym pomieszczeniu.