Audiobook to wspaniała alternatywa dla książki tradycyjnej. Tym bardziej jak można posłuchać pasjonującej historii

Dla każdego coś konkretnego, możemy pomyśleć, jak zaczniemy analizować rynek czytelnictwa. Jeśli chodzi o gatunki literackie, to mamy w sumie wszystko, tak samo jest z beletrystyką czy pozostałymi rodzajami wydawnictw, jak poradniki. Ponadto, ten rynek nie opiera się jedynie na książkach czytanych normalnie, bo coraz większego znaczenia nabierają wydawnictwa elektroniczne jak e-book, lub książka mówiona, czyli audiobook. Szczególnie ten drugi rodzaj to ciekawe rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią słuchać historii.

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Kto z nas za tym nie przepadał? Słuchanie opowieści to wielka i wspaniała historia naszego dzieciństwa. Czy to opowieści opowiadane przez dziadka i babcie, czy bajka czytana przez rodziców. To czas, gdy jeszcze nie potrafiliśmy czytać lub dopiero się uczyliśmy. Ale to czas jedyny w swoim rodzaju, ponieważ jako dzieci odmiennie odbieraliśmy życie, byliśmy wieloma zagadnieniami zauroczeni, ale teżwystraszeni, wzruszeni, z pewnością natomiast była dla nas bardziej barwna niż obecnie. Dzięki temu, iż sami nie musieliśmy składać literek byliśmy w stanie nastawić nasze zmysły na samą historię, powoli więc zanurzaliśmy się w ten niesamowity świat. W dorosłym życiu każdy z nas stracił ten kawałek świata.

Książki najczęściej czytamy, tak więc audiobook to dobry pomysł na powrót do lat dzieciństwa, na powrót do miłej czynności, jaką jest wygodna pozycja, na leżąco czy siedząca i wsłuchiwanie się w przyjemny głos lektora. Dzisiaj nadarza się idealna okazja, żeby odkryć audiobooka – książka Nieśmiertelni Severskiego. Lubisz dobre, ciekawe, wciągające historie.

audiobooki

Autor: Robert
Źródło: http://www.flickr.com

Ta książka Cię zachwyci. To opowieść o ekipie Konrada Wolskiego, która odkrywa bardzo tajne informacje. Co więcej, dotyczą one miejsca w największym stopniu tajemniczego, zamkniętego i groźnego – Korei Północnej. Tajne informacje odnoszą się do rzekomych eksplozji ładunków jądrowych, jakie zostały wytworzone w Iranie, czyli także w groźnym, nieobliczalnym kraju. Przed ekipą bardzo trudna misja.

Czy uratują świat? Czy wygrają wyścig z czasem? Od początku do końca książki będziesz trzymany w napięciu, ponieważ akcja zmienia się w najmniej oczekiwanym momencie, a co więcej książka jest świetnie napisana. Nadstaw więc swoje uszy, rozluźnij się i rozpłyń się w miłym głosie lektora. Powróć do okresu dzieciństwa, kiedy jako dziecko z ogromną uwagą, z wypiekami słuchałeś niezwykłych historii – więcej o tym