Ochrona waszego niemowlaka w czasie podróży

Kiedy podróżujemy samochodem najistotniejsze jest bezpieczeństwo. Pełnoletni powinni, z pewnością zapinać pasy, a dzieci muszą mieć odpowiednio dostosowane siedziska.
Dziś znajdziemy mnóstwo ofert pewnych fotelików, lecz, jak się nie zagubić?
badania bezpieczeństwa, wykazują, iż wzorowe foteliki dla maluchów, to te, które będą dopasowane do ich wielkości, wagi i wieku.

sklepy internetowe

Źródło: http://www.sxc.hu/
Aczkolwiek wzrost będzie fundamentalny. Oprócz tego, że fotelik musi być dobrany do konkretnego malucha, powinien również pasować do auta, aby można było go zainstalować równomiernie. Przeczytajmy też świadectwo bezpieczeństwa, jakie powinno widnieć przy każdym fotelu.
W sprzedaży, dostrzeżemy foteliki mocowane przodem albo tyłem do kierunku jazdy. Który będzie odpowiedni? Według badań, dla małych dzieci, najtrafniejszy jest fotelik, który zainstalujemy tyłem do kierunku jazdy. Naukowcy, sądzą, że ta pozycja jest najlepsza i trzeba tak przewozić maleńkich jak najdłużej. Opłaca się zwrócić wzrok, również na foteliki obrotowe, które można obrócić w tył lub w przód. Poza tym najlepiej wpasować fotel, na środku tylnej kanapy. Bezsprzecznie nie na przednim siedzeniu!

lego

Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com
dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle, nie wiemy, że foteliki, mogą posiadać również datę ważności. Eksploatowane latami odkształcają się, a części rozgrzewane przez słońce tracą swoje parametry.

W końcu pozostaje dobrać odcień, jeśli chodzi o utrzymanie schludności, sprawdzi się zdecydowanie czarny.
A jeśli mamy już bezpieczny fotelik, możemy zapiąć pasy sobie i maluszkowi i wyruszyć w świat.