Jak zaprojektować kuchnię, żeby była funkcjonalnym i zarazem reprezentacyjnym pomieszczeniem naszego mieszkania

Pomimo tego że kuchnia bywa głównie królestwem żony gospodarza, to w tym pomieszczeniu nierzadko skupia się życie rodzinne. Zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie niewielka powierzchnia nie pozwala na to, aby podejmować gości np. w pokoju dziennym, to kuchnia staje się także wizytówką całego domu. Omówmy zatem parę pomysłów na niebanalną aranżację, a te jesteśmy w stanie zrealizować we własnym zakresie przy relatywnie niedużym nakładzie finansowym.

Lampa wisząca

Autor: FALKO
Źródło: FALKO
W kuchni wykorzystuje się najprawdopodobniej najwięcej wody. Każda kucharka potrzebuje jej tak do gotowania dań, jak i do zmywania garnków i patelni. Dlatego zdecydowana część przedstawicieli naszego społeczeństwa kupuje w hurtowniach kafelki, żeby potem wyłożyć nimi ścianki oraz podłogę. Szkopuł w tym, aby wybrać niebanalną terakotę, a my możemy w tym miejscu polecić płytki włoskie znanych producentów.

Każdy konsument może wybierać z bogatej oferty handlowej i w zależności od upodobań nabyć najlepsze wzory. Do współcześnie urządzonych pomieszczeń doskonale będą pasować dość dużej wielkości kafle, które kształtem zewnętrznym przypominają zwykły beton, lecz w połączeniu z mocną czerwienią mebli robią gigantyczne wrażenie. Z kolei płytki włoskie w stylu rustykalnym sprawdzą się w starych gospodarstwach usytuowanych na obszarach wiejskich .

Pamiętaj, że podobne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne informacje (https://grandfirany.pl/) i dzięki temu zgłębisz więcej detali na omawiany temat.

/J]

Obecnie coraz częściej w obrębie pomieszczenia kuchennego zostaje wydzielony pokój jadalny, czyli innymi słowy jadalnia, w której właściciele i członkowie rodziny jedzą posiłki i prowadzą konwersacje na zupełnie zwyczajne tematy. Na środku zostaje rozłożony stół, przy którym mają pomieścić się wszyscy domownicy. Aby w takim pomieszczeniu nie wiało nudą, należy zakupić stosowne dodatki, czyli np. ręcznie haftowany obrus lub bolesławiecką zastawę. Genialnym dodatkiem będą także żyrandole kryształowe – tego typu lampy są dosyć uniwersalne, zatem będą pasować do każdego wnętrza .

Z kolei w tej części pomieszczenia kuchennego, gdzie gotuje się pożywne śniadania oraz kolacje, potrzebnych jest przynajmniej parę źródeł światła. Bardzo praktyczne jest ekstra oświetlenie nad zlewem oraz blatem, na którym zazwyczaj kroi się warzywa czy lepi knedle. A na suficie bądź ścianie bocznej można zamontować dwie designerskie lampy , żeby w pomieszczeniu było jasno nawet w najbardziej deszczowe dni. Tego typu oświetlenie może formą nawiązywać do awangardowych trendów albo tych z ubiegłego wieku – lampy w stylu retro pozostają nadal modne.