Zabawki dla malucha – co wybrać, by go uszczęśliwić?

Urodzenie dziecka to niezwykły moment dla każdego rodzica. Chcą zadbać o maleństwo jak najlepiej, nie tylko opiekując się nim, karmiąc oraz przytulając, lecz również kupując mu dziecięce zabawki, które będą sprzyjać jego prawidłowemu rozwojowi. Czy wiesz, co najlepiej jest kupować małym bobasom?

ciężaróka zabawkowa

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia są to zabawki edukacyjne, jakie już od pierwszych miesięcy życia twojego dziecka uczą go istotnych w późniejszym etapie życia umiejętności. Kupowane zabawki muszą być barwne, mieć przeróżne faktury i wydawać radosne dźwięki, które skupią jego uwagę. Na początku doskonała będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca miłe melodie do snu. Pozwolą uspokoić maluszka i sprawią, iż szybciej zamknie oczka. Najlepiej wybierać karuzele z zabawkami o kontrastowych barwach, które pozwalają na szybszy rozwój wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie zaś będą rozwijać jego słuch. Dziecko słyszy odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuszku mamy, lecz nie zapominajmy, by nie były to żadne drażniące brzmienia. Najlepsze zabawki dla dzieci, według mnie, mieszczą się w tym źródle: tu dowiesz się więcej.

figurki zabawkowe dla dzieci

Autor: Roger Ferm
Źródło: http://www.flickr.com

Wieszając karuzelę na kołysce, nie umieszczajmy jej zbyt nisko, by maluch nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy porządne mocowania i skontrolujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca możesz już kupić grzechotki oraz plastikowe lusterka, jakie maluszek może chwytać. Sprawdzą się także maty edukacyjne, które tak samo jak karuzele, powinny być kolorowe oraz wydawać różne odgłosy. Dla około rocznego malucha natomiast warto jest kupić klocki lub inne zabawki pozwalające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najważniejsze, aby kupowane przez nas produkty były bezpieczne, zatem posiadały stosowne certyfikaty oraz były wyprodukowane z odpowiednich tworzyw. Ja wybieram w taki sposób zabawki dla dzieci – .

Nie mogą mieć żadnych ostrych krawędzi, jakimi maluch mógłby się zranić ani być zbyt ciężkie, ponieważ w przypadku gdy upadną mu na brzuszek lub nóżkę, może to być dla niego bolesne. Doskonałe zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z szerokiej oferty oraz rewelacyjnego asortymentu dla dzieci w różnym wieku. Kupując zabawki, jakie wpływają na rozwój naszego maluszka, zadbamy o jego przyszłość. Będzie szybciej potrafił wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.