Spodziewasz się dziecka? Zorientuj się, w co wyposażyć pokój maluszka

Czekanie na maleństwo to okres pełen radości, ale i przymus poczynienia odpowiednich przygotowań, aby nowy członek naszej rodziny miał wszystko, co potrzeba do opiekowania się nim. Poza ubrankami, kosmetykami dla niemowlaków, butelkami i pieluszkami wymagane jest również urządzenie pokoju dla naszej pociechy. Co powinno w nim stanąć, by niczego nam nie brakowało?

Nade wszystko – łóżeczko. To fundamentalny element aranżacji królestwa małego człowieka. Bezpieczne łóżeczko powinno być wyprodukowane z niemalowanego drewna, chyba że zastosowano zatwierdzone, ekologiczne farby. Do łóżeczka niezbędna jest pościel – zanim maluszek dorośnie i będzie chciał prześcieradło (poprzednia strona) z Monster Hight, kup mu miękką kołdrę w urokliwe misie. Pościel musi być antyalergiczna, ponieważ coraz więcej bobasków cierpi na rozmaitego typu alergie. Poza łóżeczkiem przyda się przewijak, aby młoda mama bądź tata mogli przewijać na nim swoje dziecko. Nie kupuj zbyt niskiego przewijaka, ponieważ konieczność stałego pochylania się może błyskawicznie dać się we znaki twoim plecom. Cenionym meblem w pokoju malucha jest też wygodny fotel dla mamy, albowiem karmienie niemowlaczka może się przeciągać nawet do godziny. Zaś aby dać radość malcowi, idealna będzie huśtawka Bright Star – atrakcje dla dzieci -hustawka dla dzieci . Ma kilka prędkości bujania, jakie wybieramy w zależności od tego czy chcemy zabawić, czy ululać bobasa. Dzięki pasom bezpieczeństwa maluch jest należycie zapięty, a dla zwiększenia frajdy huśtawki wyposażone są w głośniki przygrywające miłe melodyjki oraz zabawki, na przykład grzechotki. Dobrze jest także zastanowić się czy kupić kojec dla dzieci, jaki można ustawić w salonie, aby móc zrealizować potrzebne obowiązki, jednocześnie mając na oku dziecko. Kojec można przenosić w różne miejsca, w zależności od tego, gdzie jest potrzebny. W pokoju malucha przyda się także komoda, aby mieć gdzie poukładać ubrania oraz pieluszki.

mała dziewczynka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na zakupy zrób listę niezbędnych produktów, aby niczego nie przegapić. Z pewnością nie kupisz wszystkiego za pierwszym razem, ale wiedząc, za czym musisz się rozglądać, łatwiej ci będzie znaleźć całe wyposażenie do pokoju maluszka i zaplanować budżet, bardzo istotny w trakcie większych zakupów. Decyduj się na renomowane marki, na przykład Easy Go, by być pewnym, że twoja pociecha jest bezpieczna. Kojce i foteliki – .