Chciałbyś kupić fototapetę, ale nie masz pewności czy to aby najlepszy pomysł? Ten artykuł rozwieje te wątpliwości

Planujesz kupno fototapety? Pamiętaj, że są one bogate w szczegóły, niesamowicie różnorodne, do kupienia w wielu oryginalnych wzorach. Będziesz mógł wybrać taki wzór, który będzie ci odpowiadał. To świetny pomysł na zagospodarowanie pustej przestrzeni, możesz je zaprojektować z pasją, to również świetny pomysł do innych rzeczy, jak fototapety na drzwi. Najlepsza jest możliwość wykonania fototapety z prywatnych zdjęć.

fototapety do domu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Nie musimy jednocześnie posiadać wyjątkowo dużych zdjęć. Jak podpowiadają specjaliści, dobre będą fotografie zrobione aparatem, który ma więcej niż dwanaście pikseli oraz ma dobrą optykę.

Odpowiedni specjalista obrabia wybrane zdjęcie w ten sposób, żeby nie było widocznych pojedynczych pikseli. Najlepsze firmy trudniące się tworzeniem fototapet są w stanie dopasować odpowiednie zdjęcia do danego wnętrza. Mogą ocenić, czy dane fototapety na drzwi będą pasować do wnętrza, do tego doradzają jaki dobrać kadr i wielkość, lub szukają innych rozwiązań. Na rynku są dostępne trzy najbardziej znane rodzaje fototapet. Są to tapety foliowe, lateksowe jak i winylowe. Trzy surowce oznaczają inne typy podłoży, a poza tym różnią się ceną, wytrzymałością i przeznaczeniem. Fototapety drukowane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach i taki właśnie rodzaj podłoża, na jakim jest wydrukowana fototapeta różnicuje ich trwałość oraz koszty.

Dostępne są jednocześnie fototapety foliowe. Jest to rodzaj samoprzylepnej tapety, drukowana jest na tkaninie (przetestuj nadruk na tkaninie -> www.tritex.pl/) poliestrowej. Jest ona podobna do ściennej naklejki, to przy tym najtańsza oraz najbardziej powszechna opcja jaką mamy wśród fototapet.

fototapeta

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Jakość takiej fototapety jest zależna od rodzaju użytej folii i farby drukarskiej. Tego typu fototapetę stosuje się na gładkie powierzchnie. Dobrze sprawdzi się do przyklejania na meblach, drzwiach czy szybach, często jest również używana do ozdoby ścian. Idealna do pokoju dziecięcego. Taka fototapeta jest świetnym wyjściem dla każdego, ponieważ jest możliwa do wykonania w każdym miejscu, a przy tym istnieje wielka różnorodność w temacie wyboru odpowiedniego wzoru. Nie jest więc dziwne, że tak często tego typu tapeta jest wybierana oraz stosowana do wykańczania naszych mieszkań.