Pomysły na dekorację okien w okresie Świąt

Boże Narodzenie to czas, gdy staramy się, aby nasze mieszkanie było cudownie udekorowane. Dzięki kilku przedmiotom sprawimy, że wnętrza zaczerpną swoistego klimatu. Oprócz ozdób choinkowych, stroików, kadzidełek o zimowym aromacie czy światełek, warto pomyśleć o dekoracji okien.

Lekkie i odświeżające aranżacje

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Dekoracja okna może przenieść odrobinę bożonarodzeniowego klimatu poza dom. Ponadto dopełni pozostałe ozdoby. Jak upiększyć okno? Najprostszym rozwiązaniem jest wywieszenie lampek choinkowych. Wybieramy odpowiadającą nam długość czy kolor i przyczepiamy w wymyślony przez siebie sposób. Jeśli jednak jesteśmy zadania, że jest to rozwiązanie nazbyt banalne i szukamy czegoś oryginalnego warto pobudzić swoją wyobraźnię i wymyślić coś unikatowego. Idealne rozwiązanie to interesująca zawieszka, którą przywieszamy w oknie. Szyku doda bombka przymocowana za pomocą wstążki. Wyśmienicie komponuje się tu czerwień ze złotem, granat ze srebrem, lecz także każde połączenie pasujące do mieszczących się we wnętrzu dekoracji. Oprócz tego możemy przypomnieć sobie nasze dzieciństwo i powycinać białe śnieżynki. Będzie to wyśmienitą

Świateczna gwiazdka

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą. W dodatku do zabawy najlepiej jest wciągnąć dzieci. Jest to idealny sposób spędzania czasu razem. Z dziećmi można także dekorować dom za pomocą sprayu imitującego śnieg. Jest łatwo zmywalny, nie ma problemu z poprawianiem wzorów. Jest możliwość tworzenia ich samodzielnie lub korzystając przygotowane wcześniej szablony. Śnieg w sprayu to również doskonałe rozwiązanie, kiedy poza domem nie ma prawdziwego puchu. Powróćmy jednak do zawieszek. Zawieszka to cudowna dekoracja okna. Naprawdę interesująco prezentują się ozdoby zrobione z jedzenia. Świetną propozycją jest złączenie zasuszonych plasterków cytryn.

Powiązane artykuły: zawieszka

Słońce sprawi, że będą niczym witraż. Idealne będą także domowej roboty pierniczki. Warto dodać, że ta dekoracja okna świątecznie pachnie! Interesującą metodą jest rysowanie okien mydłem. Taką dekorację również niezwykle prosto się zmywa. Atmosfera Świąt może być zwiększana ciekawym ozdabianiem pomieszczeń – zobacz. Należy pamiętać także o oknach, które – świetnie upiększone – dodadzą blasku wszystkim innym ozdobom.