Wybieramy zabawki dla dziecka – czytaj na ten temat nieco więcej

Producenci zabawek prześcigają się pomysłach na coraz to nowsze modele. Dzieci oglądające reklamy, kuszone są wizją rozmaitych, ich zdaniem rewelacyjnych zabawek. Jak się potem okazuje, rzeczy te często nie są adekwatne do ceny. Jak wybrać dla naszej pociechy zabawkę, która sprawi uciechę, ale także wpłynie na jego rozwój psychiczny i fizyczny?

Firmy kuszą swoimi zabawkami, nadając ciekawe kształty, barwy, efekty dźwiękowe czy też zamieszczając na nich podobizny popularnych postaci z bajek. To wszystko sprawia, że rynek zabawek zalany jest mnogością przedmiotów i nierzadko trudno zdecydować się na coś właściwego. Oprócz tego, iż zabawka ma przypaść dziecku do gustu, musi również spełniać wymogi bezpieczeństwa, które są stawiane zabawkom oraz być dostosowana do jego wieku. Od paru lat rynek podbijają zabawki z drewna – sprawdź rowerki dla dzieci . Są one bezpieczne, oferują dziecku świetną zabawę oraz jednocześnie rozwijają sprawność manualną. Z drewna można wyprodukować naprawdę ciekawe zabawki takie jak: klocki, rowerki dziecięce, samochody czy inne pojazdy. W ten sposób zapewniamy również dbałość o nasze środowisko, a zabawki drewniane nie będą się tak szybko psuły i łamały, jak może mieć to miejsce w przypadku elementów z plastiku. Zabawki przede wszystkim muszą być dla dziecka bezpieczne, jak na przykład produkt Cozy Coupe, który zabezpiecza przed upadkiem.

zabawka

Autor: Fun Toy Den
Źródło: http://www.flickr.com

Makuchy, które już opanowały naukę chodzenia, skuszą się zapewne na zabawki, którymi mogą jeździć. Sprawdzą się w tym przypadki rowerki dziecięce lub samochodziki typu Cozy Coupe. Wszelkie dodatkowe atrakcje w postaci światełek, sygnałów dźwiękowych i melodyjek to następna atrakcja dla naszego dziecka, aby zachęcić go do zabaw – poznaj firmę Kraina Zabawy . Zabawki powinny pobudzać wyobraźnie dziecka, by przez zabawę zdobywało ono nowych umiejętności i pogłębiało te, które już posiada.

By zaoferować dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa, trzeba przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących dostosowania zabawki do wieku dziecka. Małe dzieci, nawet z gadżetami, które są dostosowane do ich wieku, nie powinny mimo wszystko przez dłuższy czas pozostawać bez opieki dorosłych. Zabawki nie mogą mieć mieć szpiczastych krawędzi, małych elementów, którymi dziecko może się zadławić w trakcie zabawy, a także nie mogą być wykonane z materiałów, które są szkodliwe dla zdrowia maluchów. Dzieci interesują się zabawkami, które mają różne kolory, kształty i faktury. Dzięki temu łatwiej poznają świat.