W jaki sposób stworzyć w naszym pomieszczeniu przytulny kącik do odprężenia?

Każdy z nas ma czasem taki czas, gdy potrzebuje odpocząć i pomyśleć nad wszystkim – najlepiej z kubkiem herbaty i interesującą książką w ręce.

Jednakże w naszym domu zazwyczaj nie ma takiego kącika, w którym można by się odprężyć właśnie w taki sposób. W jaki sposób stworzyć nasz domowy kącik do relaksu?

Szklanki z grawerem

Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy przedmiot stanowi niebanalny fotel, na którym będziemy mogli się wygodnie ułożyć i który będziegłównym meblem w wnętrzu – designerskie lampy (zobacz nowoczesny żyrandol) podłogowe. Możemy go także uzupełnić wieloma poduchami w najróżniejszych barwach, aby nadać mu jeszcze bardziej przytulny wygląd. Kolejny istotny punkt naszego kącika do odpoczynku to dobra lampa, która zatroszczy się o właściwe oświetlenie. Dzięki temu nasze oczy nie będą się tak szybko nużyć, a wnętrze otrzyma przytulniejszy wyraz. Idealnym wyborem do kącika do czytania będą designerskie lampy podłogowe – nadadzą one pomieszczeniu dekoracyjny charakter. Tego rodzaju oświetlenie oczywiście nie jest wystarczające do oświetlenia całego pokoju. Potrzebujemy więc inną lampę, najlepiej Sufitowe, która uzupełni światło emitowane przez designerskie lampy podłogowe, skutecznie doświetlając wnętrze.
Ciekawym pomysłem jest też zainwestowanie we właściwy stoliczek, na którym będzie można postawić kubek z herbatą lub przeczytaną książkę. Opłaca się zatroszczyć się o to, by fotel i stolik pasowały do całego wystroju naszego wnętrza.

Wtedy zyska ono spójny wygląd, który niewątpliwie zachwyci zarówno naszych domowników, jak i gości. A my zyskamy przytulne miejsce, dzięki któremu czytanie książki przejdzie na całkiem inny wymiar – .