Obrazy w dekorowaniu wnętrz – gdzie je umieścić, aby rzeczywiście otrzymać wystarczająco satysfakcjonujący efekt?

W trakcie aranżowania wnętrz wiele osób skupia się zbytnio na meblach i ich rozmieszczeniu, zapominając, że o wyglądzie pomieszczenia w istotnej mierze decydują szczegóły. Trzeba zatroszczyć się o przemyślane zagospodarowanie ścian, nie tylko pod względem dopasowania najlepszego koloru, ale też ciekawych dekoracji, przykładowo w postaci obrazów. Jak je dopasowywać, by osiągnąć odpowiedni efekt?

Obraz do jadalni, tryptyk

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że niewskazana jest przesada. Zbyt duża ilość obrazów może dać rezultat przeładowania, przede wszystkim w przypadku małych pomieszczeń, tym samym trzeba precyzyjnie przemyśleć kwestię ilości obrazów. Dodatkowo, bardzo istotna jest ich tematyka.

Priorytetowe znaczenie mają rzecz jasna indywidualne oczekiwania oraz preferencje mieszkańców domu lub mieszkania. Z pewnością warto zainwestować w obrazy utalentowanych malarzy, a nie tanie reprodukcje. Współcześnie działa na rynku dużo galerii, które w swojej ofercie posiadają obrazy mało znanych twórców, jakie są faktycznie ciekawe, a jednocześnie nie stanowią ogromnego wydatku. Znakomitym rozwiązaniem mogą okazać się też obrazy tryptyki – , czyli trzy obrazy, które stanowią jedną całość.

Charakteryzują się one dosyć dużą popularnością, więc nie powinno się mieć większych problemów z dopasowaniem stosownego rozwiązania. W dodatku, oferowane są również obrazy drukowane, na przykład ze zdjęć wybranych przez klienta. Są one wierne nawet najdrobniejszym szczegółom, a jednocześnie wyglądają jak zwyczajne obrazy – (kliknij twoje-fototapety.pl/obrazy-na-plexi/71453-Popularne.html). Jest to doskonały sposób na wydrukowanie własnych fotografii, chociażby ze ślubu. Namalowanie prawdziwego obrazu przez utalentowanego artystę zajęłoby o wiele więcej czasu i mogłoby okazać się zbyt kosztowne. Obrazy drukowane zyskują coraz większą popularność. Dzisiaj powszechne jest również zagospodarowanie jednej ściany w całości obrazami oraz fotografiami, często w zupełnie odmiennych stylistycznie ramach. Takie ściany przywołują wzruszające wspomnienia, a przy tym są doskonałą dekoracją pomieszczenia. Można je umieścić w przedpokoju, salonie czy sypialni, w zależności od tego, gdzie będzie można wygospodarować całkowicie wolną, najlepiej dużą ścianę.
Ogólnie mówiąc, obrazy w pomieszczeniach są jedną z najciekawszych dekoracji, która nigdy nie wychodzi z mody.