Współczesne trendy w aranżowaniu wnętrz

We współczesnej aranżacji wnętrz jednym z najistotniejszych elementów jest charakter ścian wnętrz. W wielu propozycjach ściany prezentują się dość ascetycznie, charakteryzuje je minimalizm. Nacisk położony bywa na jeden, co najwyżej dwa odcienie.
Podobnie jest z wyposażeniem wnętrz – dziś już nie popularne są ogromne, ciężkie meble, przeładowane pokoje. Słowem – w komponowaniu wnętrz obowiązuje zalecenie lekkości. Większość elementów ma powodować wrażenie delikatnych, prawie nie zauważalnych.

Letnie fototapety od Fotolia

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niemałą tu rolę odgrywa gra światła. Dąży się do tego ażeby w jak największym stopniu spożytkować światło słoneczne, stąd duże okna lub szklane drzwi. Spotkałem się nawet z budową oranżerii jako powierzchni do odpoczynku. W jaki sposób zatem dostosować swoje mieszkanko do najnowocześniejszych trendów? Proponuję 2 możliwości: najprostszą i trochę bardziej zawiłą. Pierwsza to wyjście dla osób wygodnych lub nie posiadających żadnego zacięcia plastycznego – to tapety. Dla tych zaś którzy posiadają cokolwiek talentu rekomenduję szablony do ścian.
Jeśli jesteśmy ogromnie ambitnymi dekoratorami swoich wnętrz, z łatwością posługujemy się kredką i nożycami, w takim razie możemy spróbować sami sporządzić szablony do ścian takie, które nam najbardziej pasują. Co ważne w takim wypadku na pewno nikt inny nie będzie miał tak samo wyglądającego mieszkania.

Dla tych z nas jacy są nieco mniej biegli w szermierce nożyczkami pozostaje skorzystanie ze wsparcia innych osób. W internecie istnieje wiele sklepów proponujących gotowe malarskie szablony. Ich wachlarz tematyczny jest istotnie niezmiernie szeroki, bowiem można kupić szablony malarskie o wzorach fraktalnych, roślinnych a nawet schematycznie prezentujących wybrane miasta. Szablony do ścian dostępne obecnie w sprzedaży stworzone bywają zazwyczaj z dobrej jakości folii, co umożliwia to żeby szablony malarskie mogły zostać użytkowane wielokrotnie. Tak więc jeśli już znuży nam się kolor ściany ale nie wzorek na niej, wtenczas otwieramy nasz ulubiony dawny szablon i na nowej ścianie z obecnie ulubionym kolorem malujemy stary wzór, jaki poprzez wykorzystanie nowego koloru nie jest już aż tak dawny.