Dzisiejsza kuchnia to głównie pomieszczenie wygodne dla ludzi tu przebywających

Poza klasyczną funkcjonalnością, współczesna kuchnia bardzo często stanowi wizytówkę mieszkania. Z tego powodu musi być piękna, ale przy tym wygodna. Dobry projekt może złączyć wszystkie takie zalety w jedną zwartą całość. Bardzo przydatne są tutaj nowoczesne rozwiązania z zakresu aranżacji wnętrz oraz przydatne akcesoria meblowe, które poza charakterem dekoracyjnym spełniają rozmaite role użytkowe.

kosze

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com

Popularne od jakiegoś czasu kosze kuchenne, wśród nich zwłaszcza kosze cargo stanowią najbardziej rozpoznawalne części współczesnych kuchni, bowiem znajdują się niemalże w każdym projekcie, choćby w wersji jednostkowej. Bywają również takie projekty, które z kolei niemalże w całości są zbudowane na kompletach szafek i koszy cargo, przez co kuchnia jest miejscem doskonale zorganizowanym i ergonomicznym. Wiadomo bowiem, że kosze kuchenne służą głównie uporządkowaniu zawartości szafek, ich przejrzystemu układaniu oraz ułatwianiu dostępu do wszystkich urządzeń i rzeczy tu trzymanych.

Jedną z podstawowych zalet jest też możliwość wykorzystania wąziutkich przestrzeni pozostających w czasie projektowania ciągów mebli do kuchni. Jakiś czas temu jedyną szansą było pozostawienie tego fragmentu jako otwartej przestrzeni do chowania jakichś drobiazgów, przykładowo butelek. Wadą tego projektu była głównie mała funkcjonalność tak zaprojektowanej szafki, a także konieczność ciągłego czyszczenia z kurzu i zabrudzeń niezamkniętej przestrzeni.

kosz

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj szafki cargo dają możliwość zabudowania również takiego skrawka i zagospodarowania go tak naprawdę w dowolny sposób. Poza zwykłymi prętowymi półkami w sprzedaży są dziś najrozmaitsze wieszaczki na akcesoria kuchenne, podstawki pod określone elementy znajdujące się w kuchni i wiele innych nietypowych rozwiązań. Wiele tych elementów jest zrobiona ze stalowych prętów pokrywanych chromem bądź polakierowanych, lecz często zawierają one także kawałki dekoracyjne albo użytkowe zrobione ze szkła lub drewna.