W jaki sposób ozdobić ścianę? Umieść na niej ciekawe obrazy

Urządzanie domu czy mieszkania nie powinno koncentrować się jedynie na doborze praktycznych i odpowiednio prezentujących się mebli, kolorystyce ścian albo wykonaniu trwałego parkietu. Bardzo istotnym elementem są także dodatki, gdyż to właśnie one w pierwszym rzędzie decydują o klimacie wnętrza i pozwalają wnieść trochę życia do każdego pomieszczenia.

Nie jesteś pewny, co najlepiej sprawdzi się w twoim domu, a nie lubisz stawiania różnych figurek na szafkach bądź masz małe dziecko, które i tak zaraz wszystko by ściągnęło? Świetnym rozwiązaniem są nowoczesne obrazy na ścianę – . Znajdują się na tyle wysoko, że nie zdejmie ich żaden szkrab, nie powodują też niepotrzebnego bałaganu, natomiast rewelacyjnie upiększają wnętrza. Tylko jak ozdobić nimi ścianę, aby uzyskać jak najlepsze efekty?

Co ważne, pamiętajmy, że obraz wcale nie musi być typowym obrazem, tylko może być m.in. fotografią czy plakatem. Nie każdy bowiem ceni malownicze pejzaże, niezrozumiałe dla niego abstrakcje czy inne widoki nie podpadające w jego upodobania. Niekiedy o wiele korzystniej jest powiesić zdjęcia naszej rodziny w odpowiednich formatach i pobawić się ich ułożeniem na ścianie. W jaki sposób to zrobić? Istotne jest, by wybrać należyte miejsce, w którym mamy dostatecznie dużo przestrzeni na odpowiednią prezentację obrazów. Nie mogą być ściśnięte, gdyż wówczas z pewnością nie uzyskamy pożądanego efektu.

Ponadto w zależności od sposobu ich powieszenia, możemy wydłużyć albo poszerzyć pokój, m.in. wieszając obrazy w pionie, poziomie lub zupełnie inaczej – na ukos. Dobrze jest ciekawie oświetlić obrazy, aby były widoczne nawet wieczorem i np. zainstalować nad nimi kinkiety bądź halogeny, które dodatkowo stworzą wspaniały klimat. Nie zapominajmy też, że najlepiej jest zawiesić kilka większych obrazów w środku, a dopiero potem

obraz

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio

dopasować do nich ramki, jakie umieścimy wokół nich. Fenomenalnym wyjściem jest też pomieszanie ich z lustrami, co – jak sam zauważysz – będzie wspaniale wyglądać.

Nowoczesne obrazy – (zobacz obrazy na szkle) na ścianę to znakomity pomysł na udekorowanie każdego wnętrza. Sprawdzą się nie tylko w dużym pokoju, lecz również w sypialni czy w kuchni. Trzeba jedynie wybrać pasujące do pomieszczenia motywy, a z pewnością stworzymy rewelacyjną kompozycję, która zachwyci każdego.