Różnego rodzaju przykłady ozdób do salonu. Na co uważać w czasie ich wybierania?

Pokój gościnny jest taką częścią domu, która pełni też ważną funkcję, a mianowicie reprezentacyjną. To do salonu najczęściej zaprasza się gości, to tu robimy przyjęcia. Z tego powodu nie możemy zapominać o właściwych dekoracjach w tym miejscu.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Dekoracje (kliknij link) do salonu mogą być najróżniejsze. Zapewne każdy też będzie miał co innego na myśli, jak mowa o dekorowaniu. Natomiast istotne jest, by z nimi nie przesadzać. Możemy bowiem w taki sposób osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Przepych, który objawia się wielką ilością rzeczy nie służy bowiem przestrzeni. Nie ma znaczenia jak piękne byłyby to przedmioty, trzeba wystrzegać się ich nadmiernej ilości.

Gdy chodzi o salonowe dekoracje, to są nimi z pewnością stylowe lampy. Warto znaleźć coś oryginalnego. Czasem jedna, designerska lamp (pozostałe informację dostępne będą tu) da nam fajniejszy rezultat niż parę lampek masowej produkcji. Taka stylowa lampa jest sama w sobie piękną ozdobą, lecz oprócz tego robi przyjemny klimat w pomieszczeniu. To z pewnością idealna dekoracja salonu.

Wiele osób przez dekoracje, rozumie różnego rodzaju dodatki pod postacią poduszek, kap, obrusów czy ładnych zasłon. Takie tekstylne dodatki faktycznie są w stanie zmienić w dużym stopniu klimat takiego wnętrza. Gdy ktoś chce osiągnąć efekt pomieszczenia bardzo przytulnego, to tego typu dekoracji nie może brakować w salonie. Natomiast we wnętrzu nowoczesnym mogą nie pasować w ogóle. Poza tym trzeba bardzo uważać, żeby nie przesadzić z mnogością kolorów, tekstur, kształtów. Trzeba z wyczuciem dopasowywać do siebie takie tekstylne dekoracje, by wzajemnie się uzupełniały – czytaj więcej na temat dekoracji -> .

Dla innch osób natomiast dekoracje powinny znaleźć się głównie na ścianach. Stylowy obraz dopasowany klimatem do salonu na pewno da doskonały efekt. Jeśli mowa o obrazach, to spójrzmy na ramy, gdyż one mają równie duży potencjał dekoratorski. Mamy ogromny wybór ram. Zaczynając od takich najprostszych i nowoczesnych, a skończywszy na tych starych i zabytkowych. Jeżeli tylko takie stare dodatki pasują do wnętrza salonu, to warto poszukać ciekawych ram na targu staroci. Otrzymamy wtedy niebanalny efekt. Tak samo jak obrazy, tak zdjęcia powieszone na ścianach są piękną dekoracją. Do tego też dość niepowtarzalną, gdyż każde wykonane przez nas zdjęcie jest niepowtarzalne. Warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.