Popularność piłki w naszym kraju, jak wygląda kształcenie dzieci i młodzieży w szkółkach piłkarskich.

Piłka nożna od dawna jest najbardziej popularnym sportem w Polsce. Mimo że wyniki naszej drużyny narodowej są bardzo rożne, to jednak cały czas ogromne ilości młodzieży i dzieci całymi godzinami siedzą na boiskach, wykorzystując każdą wolną chwilę do tego, żeby w coś pograć. W ostatnich latach zmieniło się mocno się podejście do uczenia młodych ludzi, dziś w wielu miastach już nawet maluchy mogą mieć okazję trenowania pod okiem doświadczonych trenerów.

Mecz

Autor: Charles „Andy” Lee
Źródło: http://www.flickr.com
I zajęcia tego typu mają ogromne zainteresowanie, na najlepsze z nich są rezerwowe kolejki nawet na dwadzieścia dzieci. W najmłodszych grupach dzieciaki przede wszystkim się dobrze bawią, poznając równocześnie najważniejsze elementy grania w piłkę, lecz w późniejszym wieku treningi stają się już dużo bardziej profesjonalne. Zaczyna się w nich pojawiać sporo wytrzymałości, szybkości i techniki, przez co najmłodsi sportowcy umieją coraz więcej. Już w trzeciej klasie większość klubów bierze udział w najróżniejszych zawodach, jakie dodatkowo dają tak ważny element rywalizowania. W tym miejscu znajdziesz więcej: polecane piłki puma.

Jeśli tylko pogoda pozwala, to piłkarskie treningu odbywają się przeważnie na otwartych boiskach, natomiast zimą z reguły to będzie sala gimnastyczna. W związku z tym niezbędne jest, aby trenujące dziecko posiadało odpowiednie obuwie na każdy z takich treningów.

Na zajęcia na sali najlepsze będą trampki lub halówki z płaską podeszwą, właśnie tego typu rodzaj obuwia dobrze się sprawdza na parkiecie. Z kolei na sztuczne i naturalne boiska niezbędne będą wygodne korki ace junior, posiadają one podeszwę z dużą ilością korków, dzięki której nie będą się ślizgać w czasie biegania. Zobacz więcej: .

Granie w trampkach na boisku z trawy jest niezbyt bezpieczne, zwłaszcza gdy jest mokro, bo mogą się one po prostu ślizgać. Dzięki korkom na spodzie buty są znacznie bezpieczniejsze w użyciu, co znacznie zredukuje możliwość pojawienia się niebezpiecznych kontuzji. Ważne jest także to, że w dobrych piłkarskich butach dużo się również gra, w przypadku starszych zawodników na którymś etapie zaczyna to mieć coraz większe znaczenie.