Czy meble ze sklejki będą dobre do twojego domu i czy są drogie?

Przychodzi taki okres w naszym życiu, że meble, które stoją w salonie chcemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, lub się rozpadły. Wtedy będziemy musieli zadecydować czy chcielibyśmy meble z drewna, czy też może nieco mniej kosztowne ze sklejki.
Surowiec taki jak sklejka, jest surowcem kompozytowym oraz powstaje po sklejeniu skrzyżowanych cienkich płatów drewna.

Warstwy drewna stosowane do tworzenia sklejki mają grubość 0,4mm lub 0,3 mm. Konstrukcja sklejki składa się z tzw. fornirów, które są nieparzystą liczbą płatów.

Wejdź na witrynę twórcy – tam wyszukasz masę zajmujących wiadomości, które poszerzą Twoją wiedzę na zaprezentowany tu atrakcyjny temat.

Jest produkowana ona w różnorodnych rodzajach oraz klasach. Do tworzenia najczęściej używa się takie rodzaje drewna jak buk, olcha lub brzoza. Największa jej grubość może wynosić nawet 40mm. Sklejka produkowana jest za pomocą klejów, które w efekcie oferują nam produkt półwodoodprny czy też wodoodporny. Należy pamiętać, że sklejka jest wodoodporna jedynie dzięki zastosowanym do jej tworzenia klejom.

Czy spodobał Ci się opisywany tekst? Jeśli tak, to zobacz jeszcze szczegóły tu (http://www.meblemwm.pl/lozka-z-materacem/lozka-tapicerowane-160-200), gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

drewno odporne na działanie wody nie jest.

ogrodzenie

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
Energetyczna czerwień we wnętrzach

Autor: home&you
Źródło: home&you
lampy podłogowe

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Meble wyprodukowane ze sklejki wytwarzane są z podobnego materiału co meble drewniane, ponieważ do tworzenia sklejki używane są te same odmiany drewna. Ma ona ogromną odporność i jeszcze inne cechy. Poddawana zginaniu czy ścinaniu, znacznie lepiej się zachowuje niż odmienne produkty drewnopodobne. Trzeba powiedzieć, że jest prosta w profilowaniu i zachowuje się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona powiększa swoją objętość, a redukuje się w procesie schnięcia. Podobnie jak drewno, jest ona najbardziej przyjaznym materiałem dla środowiska.

Dzięki temu może ona z sukcesem zastępować drewno. Jest tak samo odporna i bardzo lekka. Meble ze sklejki znakomicie imitują naturalne drzewo, a są dużo mniej kosztowne. Jednak wyglądają tak samo ładnie .