Urządzamy pokój sypialny nowoczesny styl

Sypialnia to twój domowy azyl, miejsce uciszenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, jaki kierunek projektowania wyselekcjonujesz – współczesny, romantyczny, orientalny, retro, albo zupełną awangardę – to jedno musi być pewne – musi być jak ze snów.

Przypuszczalnie w sypialni spędzamy trzecią naszego życia, tak więc to najważniejsze wnętrze (sprawdź koniecznie Morgan Interior Design ) w naszych domach. Winna być zatem wygodna, przepiękna, nieomal luksusowa. Ale przede wszystkim winna odzwierciedlać nasz charakter, ujawniać nasze ja. Współczesna prostota. Dla wszystkich, którzy uwielbiają być trendy.

ciemna bawełniana pościel

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Geometryczne figury, prosta forma i… i nic poza tym. Taki jest kierunek współczesny. Nie odnajdziemy tu klasycznej nocnej lampki, nostalgicznej toaletki, cyzelowanych mebli, tradycyjnej firanki w oknie. Znaczna przestrzeń, proste sprzęty sosnowe jak też gra nasyconych kolorów – tak wygląda nowoczesna alkowa. Zdawałoby się, iż skromnie, iż nudno? Nic w wyższym stopniu błędnego. Gra kolorów. Zdecydowane kolory dają odczucie pełnego ekspresji pomieszczenia. Nie bójmy się mocnych barw, takich jak czerwony, brąz, zieleń. Jeżeli wnętrze wydaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze możemy je ożywić np. jasną posadzką. Kontrasty kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach grają bardzo istotną rolę. Jeżeli nie lubimy ciemnych odcieni na ścianach, to wybierzmy jasne zabarwienia (białość, piaskowy, popiel), jednakże nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, posadzce, akcesoriach takich jak pościel bawełniana 3d. Właściwe światło. W sypialni najważniejszą rolę gra oświetlenie dekoracyjne, jakie przydaje pomieszczeniu intymności, buduje nastrój. Powinniśmy zatem zrezygnować z światła centralnego, na rzecz dokładnie lamp koncentrujących światło na ścianach. Światło powinno być subtelne, o ciepłej barwie. No i naturalnie, kiedy aranżujemy sypialnię w stylu współczesnym, to i takie też winny być lampy.

Akcesoria i akcenty. W projektowaniu prawie każdego wnętrza najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, posadzki, odcienia ścian. Tymczasem akcesoria mogą odgrywać newralgiczną rolę także w alkowie. Naczelnym akcentem w alkowie jest rzecz jasna pościel z bawełny – skorzystaj z oferty firmy Magnat (skorzystaj z oferty firmy Magnat), jednakże nie zapominajmy też o dekoracyjnych poduszeczkach. Należycie dobrane, niedbale rzucone na posłanie, w kilka sekund odmienią każde wnętrze.