Pomysły na remont pokoju ze skosami

Poddasze to dla mnie ulubiony temat! Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Otóż w moim rodzinnym domu znajduje się duże, kilkudziesięciometrowe poddasze, które które jest ciągle niezagospodarowanie. Cały czas czekam na sprzyjający finansowo moment, by urządzić tam mój mały maleńki.

Pokój ze skosami

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Problem zagwostkę tylko jedną, jak już wykończę tą przestrzeń, to nie będzie mi się chciało od rodziców wyjeżdżać. Już jest to trudne, bo mama kusi pysznymi daniami, kolacyjkami, tata potrawami z grilla i samodzielnie przyrządzanymi nalewkami. Są absolutnie kochani pod każdym względem! Lubię to! Wiadomo, kiedyś byłam zbuntowana, byłam małą Zosią samosią i nie doceniałam domu, który mam. Wszystko zmieniło się z wiekiem – kliknij tutaj.

Poddasze w rodzinnym domu zapewne kiedyś podzielę z bratem, który chce zrobi tam pracownię malarską – . Nie mam w sumie nic przeciwko temu, bo uwielbiam zapach terpentyny i szyukę. Jako wielbiciel teatru od kilku lat spotykam się artystami różnej maści. Wiem, że to ludzie niezwykle oryginalni, którzy w pewnym sensie chodzą z głową w chmurach. I tak kocham ten specyficzny świat, ciężką, pełną kurzu kurtynę, scenę, widownię, szczególnie gdy sala widowiskowa jest pusta. Teatr pokochałam kiedy mieszkałam w Lublinie, był to piękny czas.

Podłogi na strychu pragnę zrobić z drewna. Planuję, by były w jasnym kolorze. Na jednym z poziomów który jest usytuowany trochę wyżej, chcę zrobić sypialnię. Skosy chcę wyszpachlować i pomalować na delikatne kolory – pastele, w koniecznie wiosennych odcieniach – pomarańczowym, zielonym i żółtym. Jednym z trudniejszych części działań będzie zrobienie dodatkowych dwóch okien w dachu. Będzie tu bardzo jasno! W jednym z miejsc zrobię moją pracownię, z dużym biurkiem, sporym fotelem i miejscem na dokumenty… Ach! Marzenia, marzenia…