Koncepcja na wyjątkowy salon – najnowocześniejsze aranżacje wnętrz

Szarości są zawsze w modzie. W ostatnim miesiącu jednak zauważam, że o wiele częściej znajduję interesujące aranżacje w takich barwach. Szare ściany w pokoju są po generalnie na topie! Co powiesz na pokój szaro żółty?

Szare ściany

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Moja kumpelka niemal rok temu nabyła mieszkanie w Krakowie. Ma je wykończone w barwach szarości. W salonie jedną ścianę ma ciemnoszarą, a pozostałe w kilka tonów jaśniejszym odcieniu. Takie złączenie prezentuje się wręcz rewelacyjnie – łączy klasykę z nowoczesnością. Stalowoszara ściana jest jednocześnie galerią zdjęć rodzinnych – pokój szaro żółty.

Ewelina dość szalenie wybrała dodatki do tej przestrzeni – sprawdź koniecznie. Są one w kolorze żółtym! Powiem szczerze, że niełatwo było mi sobie to wymyśleć. Jednak, gdy zobaczyłam efekt, byłam bardzo pozytywnie rozczarowana. Moja koleżanka zadbała o to, by mieć niewielką garderobę, która rozwiązuje jej kwestię trzymania ciuchów i pościeli. W salonie ustawiła szafkę z szufladami, w której chowa naczynia. Komoda (nasz odsyłacz) jest cała w mocnym, żółtym odcieniu.

Jedynie klameczki są połyskujące z błyszczącej stali. Do tego na komodę dała małą oszkloną witrynkę, która, stanowiła część kuchennych mebli jej mamy. Pomalowała ją sprayem na ten sam kolor co komoda. W rogu stoi żółta szafka TV z niewielkim telewizorem.

Łóżko, stanowiące także sofę jest ciemnoszare, jest na nim parę poduch w różnych odcieniach seledynu. Stół i krzesła są białe, a na stole jest kilka szarych podstawek i żółta zastawa. Zestawienie to naprawdę świetnie wygląda! W oknach wiszą woalowe białe firanki, wraz z intensywnie żółtymi zasłonami. Zestawienie kolorystycznie daje wnętrzu nowoczesność i przytulność. Świetnie spędza się tu czas!