Jak najlepiej przygotować się na urodziny dziecka, jak i gdzie skompletować wyprawkę.

Urodziny dziecka to dla wszystkich rodziców ogromne wydarzenie i również wiele zmian w dotychczasowym życiu, szczególnie jeśli dziecko jest pierwsze. Kompleksowe przygotowania do urodzin wiążą się także z dużą liczbą zakupów, bo w końcu nie tylko należy urządzić pokój dla nowego członka rodziny, lecz także skompletować całą wyprawkę.

ubranka dla dziecka

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
A tej wyprawki wcale mało nie będzie, o czym chyba wszyscy rodzice już się kiedyś przekonali, gdy się zaczęli za to zabierać. Zgromadzenie wszystkiego potrwać może nawet parę miesięcy, a i kosztować będzie w wcale niemało pieniędzy, zwłaszcza jeżeli wszystko chciałoby się kupić nowe. Dużo rzeczy i akcesoriów można zakupić używane, dostać lub pożyczyć od jakiś znajomych, którzy mają starsze dzieci, lecz niektóre i tak trzeba kupić. Warto jednak podczas zakupów zdecydować się na dobrą jakość i wybierać lepsze produkty. Niektórzy rodzice zastanawiają się przykładowo, czy warto kupować markowe ubranka dla dzieci, jeżeli są one nieco droższe. Dobre, porządne ubranka jednak będą dłużej służyć, bo uszyte są z porządnych materiałów, a poza tym jeżeli będą wyprodukowane przez znane firmy, to dużo łatwiej będzie je kiedyś po prostu sprzedać. Jest to dobry argument. Takie rzeczy znajdziesz m.in.

łóżeczko dziecięce

Autor: Bayu Aditya
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas meblowania dziecięcego pokoju w pierwszej kolejności należy pomyśleć o bezpieczeństwie i wygodzie malucha. Bardzo istotnym elementem wyposażenia jest bezpieczne łóżeczko z dobrym materacem. Takie łóżeczko w pierwszej kolejności powinno być bezpieczne i bardzo stabilne, powinno również mieć wyciągane szczebelki, jakie ogromnie się mogą przydać w późniejszych latach. Jeżeli ich nie będzie, a trzylatek zechce opuścić łóżeczko, to zrobi to zapewne górą, a to niekoniecznie należy do bezpiecznych. Warto również zwrócić uwagę na materac, powinien on być odpowiednio twardy i przewiewny, dzięki czemu będzie się dbało o plecy malucha, który będzie spał w łóżeczku. A żeby mu było w nocy ciepło i przytulnie, to z pewnością może się przydać ciepła kołdra, można także zainwestować w jakieś przytulne i przyjemne kocyki dla niemowląt. Zobacz kocyk Cutie Pie.