Jak ochronić ważne dni od zapomnienia? To niezwykle łatwe – prowadząc pamiętnik lub fotografując różne, nawet najzwyklejsze, wydarzenia

Każdy dzień jest warty zapamiętania, w każdej chwili bowiem możemy przeżyć chwilę, o której będziemy chcieli pamiętać. Jak właściwie pamiętać tego typu dni? Sposobów jest sporo, ale jednak niewiele osób o tym myśli, tak jakbyśmy nie zdawali sobie sprawy, jak jest to istotne.

fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Może niezbędne jednakże o tym myśleć? Zacząć pisać pamiętnik lub wykonywać zdjęcia. Opisy wielu dni, ważnych z naszego punktu widzenia, a także fotografie, jakie będą przenosić nas do wspomnień, to chyba najlepszy sposób, ażeby uwiecznić swoje życie, pamiętać o nim, nawet, gdy przyjdzie jego koniec.

Trzeba powiedzieć, że to fotografia obecnie jest w najwyższym stopniu znaną formą utrwalania wspomnień. To jednakże dość zrozumiałe, gdyż zdjęcia może robić każdy, gorsze lub lepsze, nawet amatorskie, lecz jednak. Aparaty są obecne w telefonach i smartfonach, wychodzą więc coraz lepsze fotografie (strona www). Gdzie nie popatrzeć, czy na wyjeździe, na urlopie, a może w czasie koncertu, każdy robi zdjęcia, ponieważ może. Jednakże, czy te zdjęcia mają taką wartość, jak w dawnych czasach, kiedy nie było takich możliwości?

Posiadaliśmy na kliszy ustaloną liczbę zdjęć i zmuszeni byliśmy rzeczywiście ostrożnie fotografować, ażeby być później usatysfakcjonowanym z naszej pracy. Teraz natomiast można próbować aż do skutku, lecz z drugiej strony wiele zdjęć robimy, jakby dość automatycznie, więc następnie bez żadnego sentymentu wyrzucamy je do kosza.

fotograf

Autor: Dino K.F. Wong
Źródło: http://www.flickr.com
Fotografia więc, jakkolwiek stała się powszechna, nie przestała być sztuką, gdyż jak pragniemy rewelacyjne, profesjonalne fotografie, przykładowo z okazji ślubu, to wynajmujemy prawdziwego zawodowca (wejdź na stronę). To jedynie świadczy, że pomimo wielkich możliwości w zakresie robienia zdjęć, ciągle zależy nam na prawdziwych zdjęciach. To dobry znak, w ten sam sposób jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na wysyp internetowych blogów.

Mimo że mamy do nich taki dostęp, to jednakże ciągle kupujemy książki, gdyż jesteśmy w stanie zapłacić za to, że ktoś usiadł przed komputerem by napisać książkę. Mimo więc takiej dostępności stale istotne są dla nas chwile uwiecznione uroczyście, nie zwykle, jak na co dzień, lecz potrzebujemy czegoś więcej, czegoś co podkreśli dzień, wydarzenie, które chcemy zapamiętać na zawsze.