Upominek dla Twojego malucha, który sprawi mu naturalną radość

Wybranie podarku dla dzieciaka może stać się całkiem zawiłym zadaniem. Niewielu rodzicieli orientuje się, w co lubią się bawić dzisiejsze urwisy. Jeszcze gorzej mają ludzie, którzy na co dzień nie przebywają z berbeciem, który ma dostać prezent. O ile chodząc po sklepie dla maluchów czujesz się kompletnie zamotany, przeczytaj ten krótki artykuł – na 100 procent znajdziesz jakieś odpowiedzi.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

By odpowiednio dobrać podarek dla dzieciaka, warto dowiedzieć się, jakie są aktualnie popularne serie zabawek. Zazwyczaj są to rozmaite przedmioty z postaciami z wyświetlanych teraz filmów. Znamy też takie serie, które są popularne od dawna – doskonałym przykładem jest tu My Little Pony (polecana strona). W sklepach dla maluchów można zobaczyć szerokie spektrum artykułów z wizerunkami tych milutkich kucyków. Jak da się się domyślić, My Little Pony jest popularne przeważnie wśród dziewczynek – jednak nie powinno się ulegać stereotypom, chłopaki również uwielbiają się nimi bawić.

Świąteczne lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo zobaczyć w sprzedaży bardziej stymulujące umysł zabawki niż Lego. Obecnie mocno popularna jest edycja Lego City (zobacz na ), w której można budować rozmaite budowle, znane z krajobrazu współczesnych metropolii. To świetna zabawa dla młodego człowieka, która niesamowicie mocno stymuluje IQ oraz umiejętności myślenia abstrakcyjnego. Dużo badań, nie pisząc już o praktyce tysięcy rodziców, pokazało, że stawianie konstruków z klocków pobudza wyobraźnię młodego człowieka, co później może przynieść ogromne korzyści. Najprawdopodobniej większość ze współczesnych mistrzów architektury w dzieciństwie bawiła się popularnymi klockami z Danii.

Fantastycznym pomysłem na upominek dla malucha mogą być baseny ogrodowe – każdy maluch lubi pluskać się wodzie, gdy na powietrzu jest upał. Do takich przedmiotów można dorzucić fajne dodatki – na przykład mięciutkie zjeżdżalnie, które przyniosą maluchowi sporo radości. Tego rodzaju prezent jest rzecz jasna zasadny wyłącznie, gdy dzieciak ma dostęp do ogrodu, chociaż da się taki basen ustawić np. na tarasie.