Dekoracje jako dopełnienie końcowego rezultatu

Jeśli chodzi o współczesną aranżację pomieszczeń mamy do wyboru wiele styli, co sprawia, że pomieszczenia możemy urządzić funkcjonalnie i elegancko. Jednym ze styli jest styl minimalistyczny, który najogólniej mówiąc zakłada zastosowanie tylko najpotrzebniejszych mebli i akcesoriów, w przeciwieństwie do np. stylu glamour, gdzie stosuje się wiele dodatków i gustowne dekoracje.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl
W pomieszczeniach, gdzie stawia się na przepych najistotniejsze są wykwintne dekoracje w zespół z rozmaitym wzornictwem.

Zamieszczone w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę meble dziecięce gorzów wlkp, na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Tutaj każdy nawet najdrobniejszy element musi być odpowiednio ozdobiony i wykonany z jak najlepszej jakości materiałów. Nie tylko piękne żyrandole (polecamy lampa stojąca z kryształkami), ale również wzorzyste tapety bądź umieszczone na regale szkatułki muszą sprawiać wrażenie szykownych. W tego rodzaju wnętrzach wiesza się dużo luster, co optycznie ma je powiększyć, a także wykorzystuje się srebrne czy kryształowe drobiazgi. Pomieszczenie zaaranżowane w takim stylu ma przede wszystkim błyszczeć i wywoływać podziw wśród przebywających w nim osób. Dodatkowo ma kojarzyć się z luksusem i bogactwem.

nowoczesny dom

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że zarówno istotą styli tego formatu, jak i pozostałych winna być wygoda mieszkańców. Dlatego zarówno główne meble, jak i zastosowane dodatki winny być w pierwszym rzędzie praktyczne i przyjemne w użyciu. Jeśli chodzi o styl, gdzie przeważa przepych – na przykład glamour – uzyskamy to w łatwy sposób, albowiem sofy, fotele, czy nawet wanna są wykonywane tak, by oferować maksimum wygody, przy jednocześnie pięknym wyglądzie mebli. Sprawę ułatwiają również zastosowane dekoracje – poręczne klamki, wzorzyste poduchy czy przydatne pojemniki na drobiazgi .
Rzecz jasna wyposażając wnętrza w przeróżne gadżety i akcesoria ozdobne, musowo się liczyć z tym, że piękno to jedno, ale drugie to należyte utrzymanie ich w czystości. Im więcej akcesoriów postawimy na półkach, im bardziej wytworny żyrandol nabędziemy, tym więcej pracy będziemy mieć z nimi w przyszłości. Trzeba zatem podjąć decyzję na czym bardziej nam zależy – czy chcemy dobrze się czuć mając wokół rozmaite błyskotki i piękne przedmioty, czy może kładziemy jednak większy nacisk na praktyczność. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.