Klocki dla dzieci

Jeszcze, gdy pokolenie urodzone w latach 80 pomyślało o klockach, to miało na myśli jakieś większe klocki, a nie klocki lego. Choć bywało, że niektóre dzieci posiadały takie klocki, nie ma, co wymyślać, bo był to szczyt marzeń wielu dzieci. Dziś firma ta rozpowszechniła tak dużo różnego typu kompletów, że ciężko się w nich połapać osobom, które niezbyt są zainteresowane, bo Ci, którzy na bieżąco spoglądają na losy klocków lego dobrze wiedzą, jakie zestawy pojawiają się na rynku.

Klocki lego

Autor: pinguino k
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio wielką popularnością cieszą się zestawy Lego Ninjago. Chociaż klocki niewiele posiadają wspólnego ze znanymi nam z bajek żółwiami Ninja to i tak wiążą się z walką. Oczywiście jest pełna historia Lego Ninjago, która pozwala dzieciom pojąć, kto jest zły, a kto dobry, komu powinno się pomóc i w jaki sposób to zrobić. A wszystko to dzięki zestawowi klocków.

Choć może brzmieć to wręcz niedorzecznie, to Klocki Lego naprawdę potrafią pokazać, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Uczą cierpliwości i zdolności sensownego myślenia, to idealna zabawka nie jedynie dla mniejszych, ale i dla większych dzieci. A oczywiście, jeśli rodzice również są fanami lego to są zestawy o wyższym poziomie trudności, które sprawią trudność i przyjemność nawet dorosłym.

Świetna zabawka dla malucha

Wszyscy twierdzą, że w dzisiejszych czasach dzieciaki przesiadują jedynie przed komputerami, nie da się nawet z nimi pogadać, bo jak nie komputer, to smartfon im w głowie. Ale zamiast ciągle tylko krzyczeć, że dzieciom brakuje pasji, może powinniśmy, jako rodzic zastanowić się, co moglibyśmy zrobić, by zachęcić nasze dziecko do odejścia sprzed telewizora, czy komputer? Idealnym rozwiązaniem będzie podarowanie zestawu klocków, takie zestawy Lego Ninjago na pewno zaskoczą każdą pociechę.

Dzięki temu dziecko będzie zajmować się klockami i spędzi czas o wiele bardziej kreatywnie niż gapiąc się w ekran telewizora. Musimy tylko zaszczepić w dziecku miłość do czegoś bardziej kreatywnego. Wiadomo, że dzieci kopiują to, co robią rodzice i robią to, co jest łatwe, ale tylko do chwili, gdy nie pokażemy im, że mogą spędzać czas w fajniejszy sposób. A dlaczego akurat klocki lego miałyby być właściwą opcję? Przez dziesiątki już lat klocki lego są popularne młodszym i starszym osobom, więc na sto procent będą dobrą opcją i dla naszych dzieci, warto spróbować, bo te klocki rzeczywiście są wciągające.