Designerskie oświetlenie

Żyrandole kryształowe to oświetlenie bardzo ekskluzywne , ale niekoniecznie znaczy to wcale , że nie mogą być one dostępne wartościowo dla przeciętnego zjadacza chleba . Odpowiednio dobrane do wystroju wnętrza designerskie lampy potrafią też być atutem i świetnym uzupełnieniem.

Odpowiedni wybór uzupełnień do mieszkania ma wartość zwłaszcza wtedy, kiedy wybraliśmy konkretny styl jego ozdoby. Światło jest nam zwyczajnie niezbędne. Jednak aby dane wnętrze wyglądało specjalnie w każdym świetle, niezbędne jest należyte zaaranżowanie oświetlenia. Mówimy tu właśnie o zastosowanie właściwych żyrandoli kryształowych i lamp designerskich. Bardzo na czasie w nowoczesnych wnętrzach są lampy i żyrandole (polecamy gniazdko podszafkowe) z kryształów. W ofercie sklepów dostępne są zarówno żyrandole z prawdziwymi kryształami, ale także żyrandole (polecamy lampy klasyczne włoskie) przypominające kryształy. Lampy kryształowe są bardzo eleganckie. Dawniej żyrandolowe kryształowe nowoczesne ozdabiały wnętrza pałaców albo sal balowych, gdzie odbywały się duże zabawy , a obecnie używane są też we wnętrzach domowych .

Lampy w stylu glamour, czarne

Autor: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting

Projektanci żyrandoli i lamp kryształowych wielce sobie cenią właśnie ten materiał, bowiem kryształ posiada wysoce pozytywną cechę, jaką jest jego wygląd . Światło kierowane za pomocą żyrandola kryształowego przepięknie uwypukla światło, nadając mu oczywistego zagadkowego strumienia. Pomieszczenia , w których są zamontowane lampy kryształowe ożywają i nabierają nowego kształtu i wyglądają ekskluzywnie.

Żyrandole to lampy wiszące, przytwierdzone do stropu. Lampy designerskie to często pięknie ozdabiane detale oświetlenia z dużą zawartością żarówek, diod lub świeczek. Żyrandole kryształowe wymyślono z potrzeby umiejscowienia wielu źródeł światła w jednym miejscu przy utrzymaniu piękna i estetyki. Od stuleci upiększały przeróżne zamki, pałace i bogate posiadłości. W dzisiejszych czasach, żyrandol służy najczęściej do oświetlania salonów , większych pokoi i innych sporych wnętrz. Jedną z wielu zalet żyrandoli kryształowych i designerskich lamp jest to, iż potrafią znacznie zaoszczędzić sprawność oświetlenia i jednocześnie ograniczyć koszty związane ze poborem energii.