Jaki podarunek najlepiej wybrać dla naszego dziecka?

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty i dopominają się ich przy każdej możliwej okazji. Nierzadko prośby kończą się aktami histerii połączonymi z przedstawieniami w sklepach (zwłaszcza z zabawkami). Bezsprzecznie każdy z nas nie raz doświadczył tego typu widoku podczas zakupów. Przeważnie kupując podarunek maluchowi stawiamy na zabawkę lub odzież, gdyż dzieci niezwykle szybko wyrastają z odzieży i kochają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy istnieje jakaś alternatywa? Poszukując prezentu dla dziecka na urodziny, Mikołajki bądź ewentualnie inną okoliczność, warto pomyśleć, czego dziecko może chcieć. Zabawki dla maluchów mogą być właściwym działaniem, lecz próbujmy wybierać modele, które pozwalają się nie tylko bawić, lecz również edukują. Może to być nauka odróżniania kolorów, wpasowywania kształtów, poszerzania wyobraźni itd. Opcji jest rzeczywiście wiele, bowiem współczesne zabawki z każdym rokiem są coraz bardziej atrakcyjne, zobacz: Kupno odzieży to też bardzo praktyczny upominek, bo po paru tygodniach użytkowania większość ubrań staje się przesadnie mała. Identycznie jest z bucikami. Jeżeli poszukujemy bardziej nietypowego upominku, musowo postawmy na spędzenie wspólnie z maluchem wolnego czasu. Możemy na przykład zorganizować wyjazd z dzieckiem do parku rozrywki, do Aquaparku, na gokarty bądź do ogrodu zoologicznego. W dużej mierze nasz wybór winien zależeć od wieku naszego malucha i jego pasji.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym pomysłem będą na przykład parki dinozaurów, muzea techniki, parki rozrywki jak i inne tego typu. Ciekawych miejsc jest na terenie kraju rzeczywiście niemało. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na wspólne wyjście z maluchem, obowiązkowo odszukajmy inspiracji w sieci. Nie zabierze nam to przesadnie wiele czasu, a niewątpliwie odszukamy jakąś odpowiednią atrakcję. Koszt takiego prezentu nie będzie nazbyt znaczący, a wspomnienia bezsprzecznie pozostaną na dłużej aniżeli pamięć o kolejnym samochodzie lub lalce.