Podarunek dla pociechy – jaki najlepiej wybrać? Spełniający życzenie czy rozwijający? Oto kilka dobrych propozycji

Urodziny, dzień dziecka, Wigilia – okazji do kupna prezentów swoim pociechom jest naprawdę dużo. Nieraz lubimy obdarowywać nimi również szkraby innych członków rodziny – a zatem siostrzeńców, bratanków, wnuczki, wnuków. Co jednak warto zakupić? Czy zawsze powinno się kierować się życzeniami najmłodszych? Czy to, co da im szczęście, rzeczywiście jest dla nich najlepsze, idealne? Nie zawsze. Dobrze, aby upominki prócz gwarantowania uśmiechu także czegoś uczyły, rozwijały.

gra planszowa

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

A przykładem takich podarunków są różnego typu gry planszowe. Wiele dzieci, od maluchów, aż po nastolatki lubi w nie grać. Mogą godzinami głowić się nad planszą, konkurować, spierać. Żeby ułatwić nam decyzję, producenci na opakowaniach umieszczają najczęściej oznaczenie, dla której grupy wiekowej jest przeznaczona ta konkretna gra. Dzięki temu nie należy samodzielnie się nad tym głowić. Jednak gry planszowe (polecamy) to tylko jedna z wielu możliwości. W cenie jest również wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy. On również pozwala dzieciom rozwijać się – lecz w całkiem inny sposób. Sprawia, że są zdrowsze, silne, pełne energii, mają lepszą formę. Niniejsza aktywność zaprocentuje w kolejnych latach, sprawi, że nasze dziecko dużo później będzie musiało zmagać się z oznakami starzenia, rozmaitymi schorzeniami. Dobrze w to zainwestować, prawda? Rower, rolki, łyżwy, narty – pomysł jest niejeden. Decyzja powinna zależeć od upodobań oraz gustu naszego maluszka. Każde dziecko przecież jest nieco inne oraz za czym innym przepada.

Sprawdź ten użyteczny wpis – prezentuje on zbliżoną problematykę i na pewno także Cię zainteresuje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Istotne, aby w ogóle interesowało się jakąś formą aktywności.

kolia, naszyjnik

Autor: Maja Dumat
Źródło: http://www.flickr.com

Co oprócz tego możemy zakupić? Dziewczynki od najmłodszych lat przepadają za rozmaitymi ozdobami. Gumki do kucyków, zawieszki, spinki – na widok tych gadżetów młodej damie na pewno zabłysną oczy. Warto więc czasami zrezygnować z rozwijających podarunków oraz tak zwyczajnie zrobić swojej córce, siostrzenicy lub też wnuczce radość. Będzie miała czym pochwalić się przed koleżankami i o czym z nimi pogadać, a to też bardzo ważne. W końcu poczucie własnej wartości, które zbuduje dzisiaj, zostanie z nią na całe życie.