Porządne meble do biura

Meble kolonialne powstały w brytyjskich posiadłościach zamorskich na terytorium między innymi Tajlandii oraz Indii. Koloniści, głównie wojskowi i posiadacze plantacji, zamieszkujący tamte tereny, sprowadzali z Europy meble, które niestety stosunkowo szybko ulegały zniszczeniu w niesprzyjającym klimacie.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Aby zwiększyć ich wytrzymałość, nie rezygnując jednocześnie z pierwotnego wyglądu, do produkcji mebli zaczęto stosować drewno z regionalnych odmian drzew, takich jak teak, mahoń czy palisander. Meble robione były ręcznie, przez miejscowych wykonawców, przy wykorzystaniu oryginalnych wMeble (więcej info)w. Aby zaadaptować wytwarzane meble do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne elementy, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która umożliwiała swobodny przepływ powietrza. Umożliwiło to stworzenie szerokiej gamy, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które przystosowane były do eksploatacji w specyficznych warunkach klimatycznych.

W ten sposób powstał styl kolonialny, który łączy w sobie brytyjski design oraz miejscowe gatunki drewna i elementy architektoniczne. Meble – strona www – w stylu kolonialnym charakteryzują się ciemną paletą kolorów stosowanego w produkcji drewna oraz niedużą ilością zdobień. Ich wykończenie ma nawiązywać do historycznego pochodzenia, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki swojej prostocie nadają się do zestawiania z meblami współczesnymi, ale ze względu na ich charakter i masywność najlepiej prezentują się w zabytkowych aranżacjach na dużych powierzchniach.

Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich pielęgnacja nie jest specjalnie czasochłonna, wystarczy co jakiś czas przetrzeć je mała ilością pasty z woskiem lub specjalnym środkiem nadającym połysk. Po inne meble bardzo dobrej klasy zapraszamy do serwisu