Pokój hotelowy, pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem

Aby mieć zdrowie i osiągnąć zadowolenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie ma się rzecz ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia, dlatego łóżko odgrywa najważniejsze funkcje w pokoju hotelowym. To łóżko wpływa na opinię gości, którzy mogą polecić hotel innym.

pokój

Autor: Hotel Montecatini Terme
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie podstawową kwestią oprócz sprawdzenia ceny jest sprawdzenie opinii gości na jego temat. A, że gość hotelowy dużą ilość czasu spędza na łóżku: nie tylko zapada na nim w sen, ale również siedzi, oglądając telewizję, czyta, czy pracuje na laptopie, warto więc zwracać uwagę na ich materiał i wykonanie.

Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczeń. Wszystko zależy od wystroju hotelu. Jeżeli są to rustykalne klimaty warto pokusić się o łóżka drewniane tudzież metalowe, zaś podwójne łóżka hotelowe, z komfortowym materacem i ekskluzywna pościelą odnajdą się w bardziej eleganckim stylu. Jak wiemy to tkaniny stawiają kropkę nad „i”, więc w duecie z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało czarująco. Przy łóżku z całą pewnością muszą stanąć szafki poboczne, które spowodują, że przestrzeń obok niego stanie się jeszcze bardziej kameralna i „otuli gości swymi ramionami”.

Niezwykły nastrój w pokoju hotelowym wyczarujemy za pomocą kilku niewielkich lampek stojących lub kinkietów. Wyposażenie pokoju hotelowego w stylu nowoczesnym należy zredukować do minimum, zobacz . Meble powinny mieć subtelną fakturę i wyrafinowaną formę, w związku z tym komody z rysunkiem słojów nie będą odpowiednie.

pokój

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój hotelowy musi wykazywać się nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką. Idealnie, jeśli jest urządzony w taki sposób, że nie zawiera zbędnych elementów – tym większe ma to znaczenie, jeśli uniemożliwiłyby utrzymanie porządku i czystości. Meble hotelowe oraz inne elementy wyposażenia, nie muszą odznaczać się najnowszym designem, istotne jest to, by nie były one zniszczone i brudne – zarysowane blaty, czy smętnie zwisające drzwiczki szafek, bez wątpienia nie zrobią dobrego wrażenia na podróżnych.