innowacyjne metody z użyciem obrazów

Ściana to ten element mieszkania, który wbrew pozorom trudno w szybki sposób odpowiednio zaaranżować. Ci, którzy nie nie zwracają na to uwagi bądź też wolą minimalistyczne wnętrza ograniczają się wyłącznie do zakupu dekoratorskiej farby do malowania ścian albo wybrania odpowiedniej fototapety. Tymczasem warto również zdecydować się na ciekawe rozwiązania przy udziale obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze stanowiły i póki co nadal stanowią ciekawy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Najważniejsze jest stosowne skomponowanie całości i dopasowanie obrazu do wystroju wnętrz. W przeciwnym razie nawet najpiękniejsze meble i dodatki nie przyniosą oczekiwanego efektu, jeśli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a dodatki nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne wnętrza wymagają nowoczesnych obrazów, co nie oznacza jednak, że typowe produkty tego gatunku odeszły w zapomnienie. Wręcz przeciwnie – obecnie w taktowny sposób łączy się stylowe gadżety z nowoczesnymi meblami i odwrotnie. Jednym słowem replika Damy z łasiczką równie interesująco może ię prezentować we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednak od ich typowych odpowiedników, o czym przekonasz się na Przypominają bowiem bardziej fotografie, niźli malowane pędzlem dzieła, chociaż mnóstwo z nich też powstaje na płótnie tradycyjną metodą ręczną, a więc za pomocą pędzla i farb. Dzisiejsze obrazy na ogół mają nieregularny kształt – nie są to standardowe modele „ubrane” w drewnianą czy złotą ramkę, lecz składające się z kilku osobnych części dzieła, które często nie są oprawiane w ramę. Wykorzystuje się do ich produkcji wysokiej jakości płótna i najlepsze farby, a obraz jefarby (sprawdź farby z efektem dekoracyjnym)leżycie zaimpregnowany przed wilgocią i kurzem.

Rzecz jasna decydując się na obrazy (łącze) do swojego domu należy brać zwłaszcza pod uwagę odpowiednią ich kolorystykę i oczywiście motyw przewodni. Motywów obrazów jest mnóstwo – od najpopularniejszych kwiatów, po krajobrazy, akty i abstrakcje. Obrazy przeważenie są kosztowne, dlatego warto z rozwagą dobierać motyw przewodni i najlepiej wówczas, gdy już praktycznie całość pomieszczenia jest zaaranżowana – obraz ma być bowiem niczym przysłowiowa wisienka na torcie.