Pokój dziecinny pełen inspiracji

Aranżacja pokoju dziecinnego winna aktywizować wyobraźnię malucha, a jednocześnie go nie przytłoczyć. Pokoje dla dzieci to ogromnie wdzięczny temat. W naszych domach urządzamy pokoje dziecięce częściej aniżeli pozostałe wnętrza. Dzieciaki bowiem błyskawicznie rosną, a pomieszczenia potrzebują ponownie dostosowania do rozwoju i zainteresowań dzieci.

Pokoje dziecinne bywają tak rozmaite jak różne są dzieci. Każde z dzieci ma inne preferencje kolorystyczne, posiada inne zamiłowania. Dobieramy jak w każdym wnętrzu kolorystykę a także typ ścian, podłóg, oświetlenie, kobierce a również w sam raz meble. Wybieramy według swych upodobań, zgodnie z wiekiem potomka jak też jego zamiłowaniami.

Jeżeli jest takowa potrzeba a także możność – proponujemy korekty w planie budowlanym, szczególnie przy ściankach działowych, niekiedy też zamianę przeznaczenia dedykowanych pomieszczeń.

Firanki do pokoju

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Wybór sprzętów do planowanego pokoju należy w zasadzie do rodziców i pociech. Możliwym jest również zrealizowanie indywidualnego pomysłu mebli do pokoju dziecka lub dostosowanie się do istniejącej fragmentarycznej zabudowy (przykładowo do szafy wnękowej). Pokoje dziecięce jak też młodzieżowe są w najwyższym stopniu wielozadaniowymi wnętrzami w naszych mieszkaniach. Bywają biurem i alkową, miejscem spotkań towarzyskich a także zarazem intymnym, zacisznym kącikiem. Przede wszystkim w projektach wnętrz dla nastolatków posiadamy specyficzne wytyczne. Nieraz są to pomieszczenia z większym natężeniem szalone, czasami romantyczne czy współczesne, wielobarwne bądź stonowane i wyciszone. Zestawiamy style, poszukujemy tej osobliwej indywidualności, jaka będzie odpowiadała nieletnim właścicielom – elementy dekoracyjne do domu.

Firanki w pokoju dziecięcym

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.

Ogromnie ważne są składniki wykończeniowe tj. kolorowe firanki do pokoju dziecięcego lub żyrandol w kształcie słoneczka. Szczegółem dekoracyjnym niewątpliwie będzie również pianino bądź gitara w rogu pokoju czy rower oraz kolorowa kapa nałożona na łóżko, chodnik ewentualnie maskotki a także publikacje książkowe. Takie elementy w dużej mierze zależne są od preferencji jak też zainteresowań dzieciaczka które prawie na każdym etapie winno brać udział w projektowaniu prywatnych czterech kątów tak, ażeby czuło się w nich przytulnie. Pamiętajmy także o należycie oświetlonym jak też – co ważne – wygodnym miejscu do nauki.