Jak ozdobić dom na wiosnę?

Wiosenny czas już blisko, a tych, którzy nie mogą się doczekać jej przyjścia, zachęcamy do subtelnej odmiany mieszkań. Po każdej z zim z utęsknieniem czekamy na ciepłe promienie słońca oraz z niecierpliwością wyglądamy pierwszych objawów wiosny.

Babie lato w salonie

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Jednakże zanim to nastanie, czeka nas jeszcze kapryśny czas przedwiośnia, gdy to na przemian – jest raz cieplutko, a raz chłodno. Zanim wiosna zakwitnie na zewnątrz, warto samodzielnie zadbać o odpowiedni wystrój i zaprosić ją do naszych wnętrz troszeczkę wcześniej. Motywami kluczowymi dekoracji na wiosnę mogą być: kwiecie, liście, motyle, a także barwy: zieloność, kanarkowy a także zabarwienia wiosennych kwiatów. Jednym ze sposobów na ożywienie pomieszczenia może być rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np. .

Wieczorny klimat pomagają rozświetlić girlandy kolorowych lampek. Na podłodze natomiast można rozwinąć trójwymiarowy zielony kobierzec, przywodzący na myśl świeżutką, wiosenną trawę, natomiast w pokoju dziecinnym mniejsze chodniki w formie motylków i kwiatków. Aranżację tkaninami doskonale uzupełnią wielobarwne poduchy, firanki ewentualnie rolety. Aby zatrzymać wiosenkę na dłużej, do zdobień ścian możemy używać nalepek oraz malunków szablonowych. Naklejki z wizerunkami kwieci to idealne dekoracje do domu – , przydadzą się do dekoracji każdego pomieszczenia w mieszkanku: zacząwszy od alkowy aż po pokoik malucha.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki możemy przyklejać zarówno na ściany jak też meble. Poniektóre nadają się do wielokrotnego użycia, jeśli więc nie będą się najlepiej przedstawiały w wybranym położeniu, możemy je łatwo odkleić oraz naklejać w nowe miejsce. Na zakończenie wiosennego sezonu naklejki ścienne zdołamy bez kłopotu zlikwidować, aby zrobić miejsce na inne sezonowe dekoracje. Do ożywienia pomieszczenia starczy także rolka tapety. Na tle pastelowych barw znakomicie przedstawiają się barwne lub gładkie donice z wiosennymi kwiatami, takimi jak: tulipany, hiacynty oraz żonkile. Kwiecia te są już dostępne nieomalże w każdym centrum ogrodniczym. Każde te wcześniej wymienione dekoracje do domu sprawią, że już teraz poczujemy aromat oraz aurę wiosny oraz prędko zapomnimy o mroźniej zimie.