Jak zorganizować spektakl dla najmłodszych? O jakich elementach należy pamiętać?

Działalność teatralna jest czymś bardo potrzebnym, jeśli mówimy o pracy z dziećmi. I nie ma znaczenia, o jakiej grupie wiekowej mówimy. Po prostu jest to ważny element tego rodzaju pracy. Dlatego też, czy to przedszkole, szkoła, a może jakiś odrębny ośrodek, należy się przygotować na tego typu działalność. Nie powinniśmy się jednocześnie stresować, że nie damy rady, ponieważ nie trzeba mieć talentu, by coś takiego organizować. Liczą się chęci i znajomość kilku istotnych rzeczy. O nich będzie poniższy tekst.

Organizować spektakle dla dzieci może praktycznie każdy z nas, należy jednak przede wszystkim pamiętać o dobrym scenariuszu. U nich są super propozycje przejdź do witryny. Jakimi cechami charakteryzuje się dobry scenariusz? Jest ich z pewnością parę, osoby, które je znają uważają, iż napisanie właściwego scenariusza nie jest zadaniem skomplikowanym. Podstawowa rzecz to, aby scenariusz był dostosowany do dużej ilości dzieci. Taki wymóg jest istotny pod wieloma względami, ponieważ odnosi się nie jedynie do fabuły czy piosenek, lecz także do języka. Pamiętanie o tego typu wytycznej na pewno ułatwi pracę przyczyniają się do tego, iż dzieci będą zaangażowane w przygotowania z wielkim entuzjazmem. [IMG=1411/547738a14c81b___flickr_15645490510.jpg|R|W=200|ALT=Spektakle dla wszystkich dzieci –

Z tego samego powodu trzeba przywiązywać wagę do tego, aby w spektaklu znalazło się bardzo dużo postaci, najlepiej jest, kiedy na scenie może zaistnieć nie kilka osób, ale cała grupa. To powoduje, że występy mają jeszcze jedną funkcję, ponieważ budują jedność wśród dzieci dają im szansę na przeżycie wspólnej przygody. Nie bez znaczenia jest również treść scenariusza, jak więc istnieje taka możliwość, powinniśmy zadbać o to, by niosła za sobą jakieś wartości. Przedstawienie głównie powinno zachęcać do jakiś przemyśleń, choć wcale nie oznacza to, iż nie może być pełne humoru, to powoduje, iż dzieci mają większą frajdę, kiedy biorą udział w przygotowaniach.

Scenariusz musi być też zrobiony w taki sposób, aby można go było adaptować do warunków, którymi w tej chwili dysponuje pedagog. Nie zawsze niestety możemy liczyć na profesjonalną salę i wspaniałe nagłośnienie, nie powinna to być większa przeszkoda, której nie da się pokonać. Należy tu wykazać się pomysłowością. Czasami dzieci mają świetne, kreatywne pomysły. Warto w tym przypadku zostawić tutaj pole do popisu dla nich. Kto wie co z tego pozytywnego wyniknie.