Szkło w domu – bezpieczne i zachwycające

Mleczne, lodowe, hartowane, lub całkowicie przeźroczyste – szkło zawsze robi wrażenie. A jeśli dodatkowo przechodzi przez nie słońce…
W obecnych czasach szkło nie jest materiałem dla wybranych. Technologia w obecnych czasach jest w stanie zdziałać bardzo dużo i coraz więcej, więc nie pomijajmy w naszych planach szkła jako materiału do tworzenia nawet tak niezwykłych konstrukcji jak schody, drzwi czy balustrady.

szkło w domu

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
To kwintesencja minimalizmu i nowoczesności. Z pozoru delikatne szkło posiada dużo możliwości wykorzystania i jest w stanie niejednego z nas zadziwić swoją niezwykłą wytrzymałością i długowiecznością.

Wznoszone na niesamowicie mocnej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów wykonuje się z potrójnej warstwy klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła obliczana jest indywidualnie, w stosunku do wielkości tafli. Ma więc bardzo wysoką odporność na uszkodzenia – jest bardzo solidne. Jeżeli po naszych schodach będą chodziły dzieci lub w strachu przed poślizgnięciem, w centralnych miejscach (na krawędziach stopni) możemy położyć paski antypoślizgowe z matowej farby położonej za pomocą metody sitodruku. Zabieg ten zapewni nam odpowiednią szorstkość i przyczepność.

szklane akcesoria do domu

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mimo wszystko nie do końca jesteśmy przekonani do szklanych schodów – znajdźmy kompromis i zdecydujmy się na szkło w domu w postaci szklanych drzwi lub balustrady jak tego typu piękne szklane balustrady w ofercie Szklane drzwi mają dwie najważniejsze zalety: przepuszczają sporo światła oraz ciekawie wyglądają.

Jeśli demonstrowana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (https://swiatsypialni.com.pl/blog/) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpliwości dla redaktora się liczy.

Ponieważ dostępne są w wszelkich kolorach oraz wykończeniach – jesteśmy w stanie je dopasować do większości aranżacji. Gdy mamy zamiar mieć szklane drzwi, warto pomyśleć o nich już etapie projektowania. Z jakiego powodu? Są dość ciężkie, więc potrzebują odpowiedniego przygotowania ściany.

Szklana balustrada (balustrady nierdzewne) natomiast, która z jednej strony zapewni nam bezpieczeństwo i wygodę, a z drugiej – nada lekkości wnętrzu i maksymalnie je doświetli stanie się cudowną ozdobą minimalistycznego wnętrza. Nie zapominajmy jednak, że nadmiar szklanych tafli może sprawić, że mieszkanie stanie się nieco laboratoryjne – dobrze jest więc ”cieplejsze” dodatki.