Sporo osób po kilku latach używania mieszkania zaczyna dochodzić do wniosków, że im się to nie bardzo podoba.

Ściany wyblakły, meble straciły urok, i tak naprawdę zrobiło się nudno i nieprzyjemnie. To co zaledwie parę lat temu wydawało się bardzo elegancką aranżacją, dziś może się wydać bezbarwne i pozbawione polotu. Lecz remont w domu to bardzo duże finansowe nakłady, nie wspominając o pracy, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnej zmiany.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
A przecież przy pomocy kilku pomysłów i niedużych kosztów da się każde z wnętrz zmienić do takiego stopnia, że będzie wyglądało tak samo jak nowe. Co prawda będzie potrzeba na to przeznaczyć nieco pracy, lecz jeżeli nie planuje się większego remontu, to wybrać można albo mieszkanie bez żadnych zmian, albo jednak zdecydowanie się na trochę pracy i większą lub mniejszą odmianę niektórych pomieszczeń. Nawet jeśli miałby to być tylko sam przedpokój, to warto pomyśleć nad takim pomysłem.
Wielu ludzi maluje swoje przedpokoje w taki sposób, aby stały się one jak najbardziej praktyczne, a niekoniecznie eleganckie. Stąd też panują ściany w kolorze szarym, meble w których się mieści jak najwięcej odzieży czy też płytki w kolorze maskującym wszystkie brudy (przeczytaj jeśli chodzi o aranżacje szarego przedpokoju). O ile z wymianą mebli i kafelek będzie pewien problem, to odmalowanie ścian na jakąś żywą barwę dużym problemem już nie powinno być. Zakup farby, pędzla i kilku drobiazgów nie przekroczy raczej stu kilkunastu złotych, a różnica w wyglądzie będzie ogromna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed malowanie warto też przemyśleć zmianę oświetlenia, kilka punktowych żarówek zamiast jednej wiszącej u sufitu na pewno doda nieco uroku w pomieszczeniu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę . Przy meblach w celu ich niewielkiej odmiany bardzo dobrze sprawdzi się wymiana rączek, jest ich tak duża ilość że z pewnością coś wyjątkowego się znajdzie. Pamiętać również należy o dodatkach, drewniany wieszak albo krzesło z rattanu sprawią, że nawet bez użycia farby przedpokój dostanie uroku i nowego wyglądu.

Czy prezentowany artykuł Cię zainteresował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis nadruk na tkaninach, który także ma ciekawe informacje.

/J]