Praktycznie każde pomieszczenie w domu jest ważne i spełnia swoje specyficzne funkcje

Niemniej w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni – spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, witamy gości, czytamy gazety, oglądamy telewizję i tak dalej. Stąd też tak istotne jest, aby salon był właściwie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon najczęściej jest centralnie położony, na widoku, bowiem jest jak wizytówka mieszkania. Bardzo często jego wejście jest dobrze widoczne z holu, dlatego istotne jest, aby był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Podstawą są rzecz jasna meble. W tym przypadku niemałą rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a więc sofa, fotele, szezlong (https://chesterfield-meble.com.pl/szezlongi,g6.html) itp. Ich kształt i kolorystyka winny być dobrane do wybranej aranżacji – inne kanapy będą odpowiednie do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Muszą być komfortowe, ale także praktyczne, by np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa dawała dodatkowe miejsce na nocleg.

Innym rodzajem mebli do salonu są rzecz jasna szafki, jak również stoliki. One także powinny być dobrane do stylu królującego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane nie będą odpowiednie do salonu, w którym króluje przeważnie metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie różnych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – zyskuje sobie coraz większe uznanie. Tak urządzony salon musi być jednakże zaplanowany rozsądnie, ponieważ zbytnia dobrowolność czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieładnego wyglądu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – .

Salon oczywiście powinien być również wyposażony w różnego rodzaju elementy dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu specyficznego charakteru. Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – muszą być właściwie dobrane do całości i dodawać wdzięku.

Czy po przeczytaniu omawianego zagadnienia masz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tu oraz poznaj więcej detali (https://www.wioleks.pl/sklep/lozka/lozka-tapicerowane/) odnośnie publikowanej problematyki.

Może być to zarówno nowoczesny, wbudowany kominek, jak i oryginalna lampa lub ogromne lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeżeli mamy obawy, czy potrafimy odpowiednio je ze sobą zestawić, lepiej skorzystać z usług fachowej firmy designerskiej, niż samemu rzucać się na tego typu wymagające wyzwanie. Rezultat z pewnością będzie doskonały o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami związanymi z aranżacją.