Jakim sposobem nauczyć się jazdy konnej? Najlepiej pojechać na obóz konny.

Nauka jazdy konnej na pewno wymaga niemało czasu oraz poświęcenia, jazdy konnej nie nauczymy się w przeciągu paru miesięcy. Jeżeli chcemy jeździć konno, to przede wszystkim winniśmy wybrać stosowny, godny polecenia ośrodek jeździecki, jaki zatrudnia fachowych oraz wykwalifikowanych nauczycieli jazdy.

Nauka jazdy konnej

Autor: Paul VanDerWerf
Źródło: http://www.flickr.com
Trenerzy nie tylko powinni mieć odpowiednie podejście do kursantów, lecz także do koni – należy traktować je z szacunkiem, dbać o nie i porządnie karmić. Na początku nauki dobrze zaznajomić się z końmi oraz dowiedzieć się, jak wypada się z nimi obchodzić. Pamiętajmy, że konie są ogromnie płochliwe, toteż nie możemy przy nich robić narwanych ruchów ani krzyczeć. Konie posiadają również ograniczone pole widzenia, wskutek tego nigdy nie podchodźmy do konia od tyłu. Koń (palcaty dla konia) mógłby się nabawić strachu oraz instynktownie nas kopnąć. Ucząc się jeździć konno, wypada również dowiedzieć się jakim sposobem czyścić konia i w jaki sposób odpowiednio je osiodłać. Gdy będziemy już mieć kluczową wiedzę na temat koni, wtenczas możemy rozpocząć uczyć się jazdy.

Właściwym pomysłem na efektywną naukę jest wyjazd na obóz konny – dowiedz się więcej na temat obozu konnego. Na obozach jeździeckich naturalnie prędzej nauczymy się zgodnej jazdy konnej, co więcej na takich obozach zdołamy również poznać dużo intrygujących ludzi. Obozy konne prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, niezależnie od ich poziomu. Nawet osoby, które dopiero zaczynają jeździć konno, odszukają stosowny obóz konny dla osób początkujących. Przez cały okres trwania obozu będziemy mieć styczność z końmi, wobec tego nasze zaufanie do nich niewątpliwie się pogłębi. Zarazem podszkolimy swoje umiejętności, natomiast jazda konna Warszawa bez wątpliwości stanie się dla nas sporo prostsza – Patataj – szkoła kitesurfingu jastarnia – surfszola jazdy konnej. Pożądane byłoby zapoznać się z wakacyjną ofertą obozów jeździeckich, albowiem właśnie w miesiącach letnich obozy takie są zwykle aranżowane. Bezspornie odnajdziemy interesujący obóz jeździecki, jaki zrealizuje nasze oczekiwania i który dopomoże nam udoskonalić nasze zdolności jeździeckie.