Design to bardzo popularne dzisiaj określenie. Co oznacza, czym tak na prawdę jest, co się za nim kryje?

Design. Takie słowo stało się modne. Bardzo często je słyszymy, wciąż więcej osób je wymawia, zagościł w naszym życiu na stałe, a tak naprawdę nikt naprawdę nie ma pewności, z czym ma do czynienia. Co to jest design?

Stolik kawowy

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Design to zamierzone tworzenie różnorakich przedmiotów. Powinny być ładne, jedyne w swoim rodzaju oraz mieć styl, lecz także istotne jest, żeby były funkcjonalne. Dobrze zrobiona rzecz musi odpowiadać na wymagania klientów. Tego typu rzecz polepsza znacznie jakość naszego życia. Definicyjnie więc można podzielić ta materie na dwie części. W znaczeniu podstawowym design to jakby wygląd tego, co zostało zrobione na podstawie projektu, co ma powstawać w kolejnych egzemplarzach. Przy tym, nie jest ważna ilość, to znaczy jak dużo wytworzy się egzemplarzy, ale nawet zamiar powielania.

W tym obszarze design jest wszędzie może być więc klasyczny i nowoczesny, futurystyczny jak i minimalistyczny i tak dalej. W szerszej definicji prym wiedzie właśnie funkcjonalność i ergonomia, to znaczy to co zostało wcześniej powiedziane. Tego typu rzecz powinna być ładna, lecz nie być jedynie do patrzenia, powinna pomagać w życiu, ułatwiać funkcjonowanie. Design nie odnosi się jedynie do przedmiotów statycznych, jak designerskie stoliki kawowe – www.damnet.pl/produkty/wszystkie/stoliki (www.damnet.pl/produkty/wszystkie/stoliki), lecz również do różnych zjawisk, jak widowiska. W dzisiejszych czasach ten temat jest jednakowoż różnie odbierany. Sporo ludzi uważa, że chodzi o swego rodzaju sposób życia, o rzeczy, które są piękne, kosztowne i zupełnie bezużyteczne.

Niektórzy sądzą, że w ten sposób nazywa się daną rzecz, najzwyklejszą, by ją lepiej sprzedać.

Artykuł, który właśnie masz przed sobą jest pełen fascynujących danych, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje opisujące podobną tematykę tu.

Oczywiście tego nie jesteśmy w stanie wykluczyć, bo często stwierdzenie design podnosi wartość. Są także głosy, iż designem może zajmować się każdy, ponieważ jak ktoś pięknie coś zareklamuje i w ten sposób nazwie to z pewnością się sprzeda.

Do powyższego argumentu możemy przypasować sporo dodatkowych rzeczy, gdyż każdy jak chciałby coś sprzedać trochę podkoloruje obraz. Widzimy to wszak codziennie, na przykład gdy chcemy wynająć mieszkanie i piszemy, że znajduje się bliżej do rynku aniżeli rzeczywiście, czy jak widzimy reklamę, w której w samych pozytywach przedstawia się określony produkt. Określenie design więc w tym sensie używane jest może zbyt często, dlatego warto pamiętać jaka jest jego definicja.