Fototapety ścienne oraz inne metody na eleganckie urządzenie wnętrz.

Aranżacja mieszkania nie należy do spraw banalnych. Pragniemy mieszkać nie tylko komfortowo, ale i w wysmakowanym, dobrze wyposażonym mieszkaniu. Wielokrotnie nie do końca wiemy, jak skutek chcemy osiągnąć, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej oraz jakie są dla nas odpowiednie. Ale można temu zapobiec i urządzić wnętrze, jakie w stu procentach będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom.

dekoracje ścienne w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, należy zastanowić się, w jakim stylu chcemy zaaranżować lokum. Czy będzie to styl klasyczny, kolonialny, prowansalski, a może nowoczesny czy skandynawski? Pomyślmy, jaki chcemy zyskać – czy na przykład miłego wnętrza utrzymanego w naturalnych kolorach ziemi, brązach i beżach, czy może efekt lokum bardzo jasnego, otwartego i nietradycyjnego, utrzymanego przykładowo w bieli? Wyborów jest o wiele więcej i tylko od naszego upodobania zależy, którą opcję wybierzemy. Jest to o tyle ważne, że decydując się na konkretny styl, będziemy mieli możliwość szukać właściwych przedmiotów i dodatków w owym stylu utrzymanym.I tak przykładowo wybierając styl nowoczesny, możemy „zaszaleć” z wyborem mebli i dodatków kolorowych. Oryginalne łączenia są jak najbardziej wskazane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić np. dużą, czerwoną kanapę, wielokolorowy dywan (dywan z owczej skóry) albo fantazyjne fototapety ścienne takie jak na przykład: . Głównie wybór tych ostatnich jest na tyle duży, że naprawdę niejeden znajdzie pośród nich coś dla siebie. Możemy wybierać fototapety ścienne z krajobrazami, największymi miastami świata, zwierzętami, postaciami z bajeczek (te ostatnie znakomicie sprawdzą się w pokojach dziecięcych) czy z różnymi innymi motywami. Istnieje nawet możliwość przygotowania fototapety z powierzonego zdjęcia, na przykład rodzinnego czy z wakacji.

fototatpeta z widokiem morza

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Styl klasyczny z kolei opiera się na ciepłych, stonowanych odcieniach brązu i beżu. Dobrze sprawdzi się tutaj przykładowo kremowa sofa (sofy dwuosobowe) lub narożnik i ciemnobrązowe meble. Wśród zwolenników tego stylu sporym uznaniem i popularnością cieszą się antyki. Wiekowe, ale dobrze przechowywane lub odrestaurowane szafy, komódki czy stoły nadadzą klimatu każdemu wnętrzu i z całą pewnością zwrócą uwagę odwiedzających nas gości. Aranżowane wnętrze dobrze jest uzupełnić o ciekawe drobiazgi w postaci obrazów, lamp, ramek ze zdjęciami, porcelany itp. W sklepach z wyposażeniem i dodatkami do mieszkań jest sporo tego typu przedmiotów, które można dopasować do każdego wnętrza i każdego stylu, trzeba jedynie przejść się do sklepu stacjonarnego albo poszperać w sklepach internetowych. Współcześnie wybór mebli i dodatków do domu jest tak duży, że naprawdę każdy może odnaleźć pośród nich coś dla siebie i wykreować swoje wymarzone wnętrze. W internecie możemy zobaczyć ogromną ilość inspiracji np: demural inspiracje.