Dlaczego edukacja językowa dzieci jest tak konieczna? Kiedy dziecko najlepiej przyswaja język obcy? Kiedy najlepiej zacząć je nauczać?

Ze względu na program edukacyjny w naszym kraju, dzieci uczą się języków obcych jak idą do szkoły podstawowej, jednak wielu rodziców zapobiegawczo posyła swoje maluchy wcześniej na lekcje języka angielskiego. Już w przedszkolu.

prawnik na sali sądowej

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
To najlepszy wiek na naukę języków obcych, bo im młodsze dziecko, tym łatwiej jest mu przyswoić obcy język.
Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najbardziej dobrego akcentu. Dzieci, które obcują z językami od najmłodszych lat mają szansę zaznajomić się z całym spektrum różnych akcentów, przez co ich własny nie jest jakiś dziwny i dość sztywny. Tworzy to pewną elastyczność językową, jaka wynika ze zwiększonej wrażliwości słuchowej. Pewne badania ukazują, że w miarę upływu lat coraz trudniej nauczyć się obcego języka z odpowiednim akcentem. Dodatkowo, najmłodsi uwielbiają uczenie się, i to nieważne o czym mówimy. Z mniejszą albo większą aktywnością robią nowe czynności i rewelacyjnie się przy tym bawią.
Dzieci posiadają możliwość ekspozycji na język z wielu różnorodnych źródeł, jak rodzice, rodzina czy nauczyciele. Jak jeszcze rodzice i nauczyciele współpracują ze sobą w obszarze nauki języka obcego u dziecka, to wtedy dzieci mogą zyskać najlepsze możliwe warunki do rozwoju. U najmłodszych dzieci nie ma też trudności, który ma miejsce u dorosłych oraz młodzieży, a mianowicie motywacja jest większa, więc i efekty nauki są bardziej zadowalające. Nie oznacza to jednakże, iż jak mamy starsze dziecko, jakie nie zna języka, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest odpowiednia w każdym wieku. Niezwykle interesująca jest teoria Malcolma Gladwella, że przeciętny człowiek wymaga dziesięciu tysięcy godzin, ażeby móc wykonywać mistrzowsko określone zadanie.
Ta liczba zdaje się naprawdę wielka, ale rozłożona na kilka lat nie prezentuje się już tak źle.

Oczywiście, ażeby dobrze opanować język obcy potrzeba samozaparcia, konsekwencji, ale i dobrej językowej szkoły, a jak angielski dla dzieci Pruszków jest dobrym do tego miejscem, bo znajduje się tam bardzo dużo profesjonalnych szkół językowych, jakie nastawione są na edukację najmłodszych.

Jeżeli chcesz znaleźć rzeczywiście niezwykle porządne źródło, zerknij na tekst (https://scenariuszzycia.pl/blog/droga-zycia-numerologia/), który był napisany przez autentycznego profesjonalistę.

Najlepiej więc o tym pomyśleć oraz zaplanować edukację jak najbardziej mądrze. To przyniesie rezultaty.