Niesamowity sukces normalnej zabawki. Dlaczego ta bajka i ta postać są tak popularne, co ma na to wpływ?

Dzieci kochają bajki, niezwykłych bohaterów, którzy mają magiczne umiejętności. Czasami jest to heros, a w innym przypadku zwykły, ale jakże piękny koń. Tego rodzaju postacią jest z pewnością my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, produkowanym przez Hasbro Studio w USA. Serial oparty jest na serii zabawek, które osiągnęły znaczną sławę.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial doceniany jest za rzeczy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Choć faktem jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to równocześnie zyskał także znaczne grono amatorów w wieku nastoletnim, a nawet studenckim, zwłaszcza mężczyzn. Niektórych może dziwić zainteresowanie w takiej przedziale wiekowym, ale powodami tego nieoczekiwanego zainteresowania są mocne sylwetki, wspaniałe ucharakteryzowane, wyrazisty styl animacji bazującej na powszechnie występującym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne są też motywy, które zostały docenione przez starszych odbiorców. Co więcej, poszczególne części serialu stały się częścią popularnej obecnie kultury remiksu i zapoczątkowały mnóstwa różnorodnych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez miłośników serialu próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tej bajki, skoro cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Twilight Sparkle to mały jednorożec, który kocha magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu talent, gdyż uczy się pod okiem księżniczki Celestii, panującej nad całym królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii pomaga mały smok Spike. W końcu jednak przychodzi czas na poznanie najbardziej wspaniałej magii, czyli magii przyjaźni.

W tym celu księżniczka wysyła uczennicę do miasta Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie wyszukać sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, by przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, czego się nauczyła. Raz na jakiś czas staje także do walki z siłami ciemności, a są nimi m.in. Księżycowa Czarownica, Discord a także Królowa Podmieńców Chrysalis. W czasie walki z nimi wykorzystuje nie tylko swoją wiedzę, lecz także tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki stworzeniuswojego pierwszego zaklęcia przemieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widzimy więc, my little pony to nietuzinkowa opowieść, wypływa z niej mądrość. Więcej na ten temat: zabawkowe kucyki z serii My Little Pony.