Urządzając mieszkania pamiętać trzeba o właściwym świetle. Ma to niebagatelny wpływ na wygląd całego wnętrza

Wnętrze domu jest wizytówką gospodarzy co do tego nikt nie ma złudzeń. Nic zatem dziwnego, iż każdy gospodarz dokłada starań, by goście docenili jego działalność w zakresie tego jak to pomieszczenie jest urządzone. Nie każdy ma takie same zasoby, jedni więc rozporządzają prawie maksymalnym budżetem, a inni zdecydowanie starają się liczyć kilka razy koszt oraz jak najmocniej go obniżać tam gdzie nie istnieje potrzeba zbyt dużego eksploatowania środków.

Lampy

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
To ma miejsce w przypadku oświetlenia, kiedy to urządzany jest dom lub również mieszkanie natomiast właściciel skupiając się na tym, co i gdzie ustawić światło traktuje po macoszemu, czyli zakupuje jakąkolwiek lampę, jaka ma po prostu dawać światło, zmianę jej na bardziej nowoczesną ciągle odkłada na dalszy plan, bo przecież w mieszkaniu jest z pewnością więcej różnych nagłych oraz koniecznych wydatków które mają związek z urządzaniem wnętrza pod kątem upodobania. To, iż się ma zamiar wydawać mniej na światło nie powinno wcale znaczyć, że stanie się ona brzydka czy rażąco odstawać od całego wystroju wnętrza.

Tym zakupem na zasadzie odepchnięcia problemu jesteśmy w stanie zepsuć cały efekt starannego urządzania wnętrza, gdyż to, co przyciągnie wzrok gości to będzie niestety szpecąca lampa wisząca pod sufitem albo stojąca w kącie pokoju, tak żeby było ją jak najsłabiej widać. Zatem zanim się weźmie pierwszą z brzegu lampę, która była w sklepie z oświetleniem powinniśmy się przyjrzeć czy czasami nie powinniśmy zakupić czegoś na pewno ładniejszego a wcale nie tak drogiego, coś w stylu lampy artemide. Jest to osiągalne, bo seryjnie produkowane lampy często są kopiami mniej albo bardziej interesującymi tych z faktycznie wyższych półek – zobacz.

lampy

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli dość tanie nie powinno znaczyć mało gustowne i warto to sobie zapisać, a jeszcze lepiej udać się do sklepu z katalogiem albo wzorami porównując te rodzaje, jakie są dostępne ze względu na cenę z tymi bardziej drogimi z katalogu. Taka zapobiegliwość się opłaci, bo odwiedzający goście spoglądając na lampę będą przekonani, iż była ona na pewno droższa niż jest naprawdę, a gospodarz wedle własnego uznania jest w stanie ich z błędu wyprowadzić albo też nie.