Zatroszcz się o należyty rozwój swojego malucha. Wspólne gry odgrywają wiekszą rolę niż Ci się zdaje!

By nasze pociechy prawidłowo się kształtowały ich rodzice powinni zapewnić im materiały, które wesprą ten rozwój. Wszystkie dzieci uwielbiają unikalne zabawki, nabywając je dla swoich pociech nie tylko przynosisz im uciechę ale również możesz wesprzeć ich poprawny rozwój.

Spróbuj się zainteresować swoje pociechę różnorodnymi zajęciami

Motor zabawka

Autor: Daniel Mee
Źródło: http://www.flickr.com
Poprzez zabawy dziecko odkrywa otoczenie, dlatego tak istotne jest by dostarczyć mu właściwe narzędzia, które mu to uproszczą. Być może, że Twoje dziecko ma unikalne umiejętności, których może nie poznać jeśli nigdy nie będzie miało możliwości zetknąć się z pewnymi zajęciami. Nigdy nie wiesz czym Twoje maleństwo zafascynuje się, czy będą tym narzędzia dla dzieci czy lalki szmaciane – . Narzędzia dla dzieci umożliwią brzdącowi rozwinięcie jego pomysłowości i rozwiną w nim umiejętność logicznego myślenia, i możliwe, że zaszczepi to w nim upodobanie do majsterkowania.

Zabawki tego typu najczęściej są interakcyjne co przynosi dzieciom więcej zabawy i w tym samym czasie zmusza je do myślenia. Natomiast lalki szmaciane i gra w rodzinę naucza porozumiewania się i prowadzenia dialogu. Wspomaga kreatywność – podczas takich zabawa krzesło jest samochodem, a pudełko po butach łóżkiem dla szmacianki. Każda gra może być dla malucha kształcąca. Nie należy zapominać gier na czystym powietrzu – jest to okazja dla maluszków do hałaśliwej i żywiołowej zabawy.

zabawka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Utrzymaj umiar pomiędzy zajęciami zorganizowanymi, a tymi samowolnymi

Dzieci częstokroć same potrafią wymyślić sobie zabawy, warto jednak zorganizować im ku temu należyte możliwości. Zapewnić przedmioty, które będą je do tego skłaniały i podniosą wartość zabawy, jak również wydłużą czas jej trwania. Coraz modniejsze stają się aktywności fizyczne urządzane przez przeróżne organizacje. Aktywność ruchowa jest nadzwyczaj istotna w kształtowaniu się szkrabów – ma wpływ na odpowiedni rozwój fizyczny, wspiera niepodatność na choroby, daje sposobność wyładowania nadwyżek werwy, a także kształtuje osobowość. Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko otyłości czy chorób serca. Zajęcia sportowe to również możliwość na poznanie innych dzieci – z pewnością jest to nie bez znaczenia dla kształtowania się zdolności interpersonalnych.