Fototapety, czyli jaki podkład na ścianę wybrać do własnego domu?

Fototapety przedstawiają dziś dosłownie wszystko. Od abstrakcyjnych mozaik odcieni, przez plenery i ważniejsze zabytki świata po zdjęcia historyczne w sepii i przygotowane wcześniej grafiki i gify.
To świetny sposób na zmianę dotychczasowego układu poprzez ożywienie ścian. Nie musi kojarzyć się wyłącznie z pokoikami dla małych dzieci, które oklejone są baśniowymi postaciami i lekkimi, wrażliwymi na receptory dzieci kolorami w jasnych odcieniach. Z drugiej strony taka właśnie jest specyfika pomieszczeń dla najmłodszych pociech; ich świadomość potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i bajkowej aury. A takie warunki z pewnością spełniają fototapety.

fototapeta

Źródło: demur.pl
Zdjęcia lub zamawiana grafika na dużej ścianie? Dzisiejsza technologia nie sprawia wykończeniowcom wnętrz żadnych problemów w tej kwestii. To co wyląduje na ścianie ma spełniać wymagania – lustrzanki z których wyszły zdjęcia powinny mieć po kilkanaście megapikseli w jakości zdjęć a do tego dobrą optykę. Niemal reszta, z wyeliminowaniem punkcików, dobór fototapety do wnętrza pomieszczenia, leży w gestii dekoratorów ścian. Uznane firmy zajmujące się tapetami potrafią umiejętnie doradzić jak i jakie fototapety dobierać do wybranych wnętrz – wizualizacje z fototapetami nay laminowane. Zastosujemy je w kuchniach, między półkami i zlewozmywakami oraz w łazienkach, gdzie narażone są na częsty kontakt ( http://kohut-kamien.pl/kontakt/ ) z wodą. Laminowe fototapety są świetnym wyborem do sypialni, ale też do roboczych przestrzeni między półki w kuchni. Winyl jest zaś materiałem służącym na lata, lecz nie nadaje się na zdobienie dla całej ściany. Jego właściwości nie gwarantują swobodnego oddychania ścianie. Jednak jest najtrwalszy spośród wymienionych tworzyw pod fototapety, przez co gwarantuje nieścieralność na długie lata.