Własne mieszkanie jak z marzeń – jak może wyglądać?

Urządzasz wnętrza w swoim mieszkaniu i chciałabyś, aby były to wnętrza z charakterem? Aktualnie modne wnętrza można wykreować w łatwy sposób, gdyż na rynku proponowany jest dość urozmaicony asortyment w obrębie którego wnętrza w naszym mieszkaniu możemy zagospodarować oryginalnie i ze smakiem.

Aranżacje w stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) nowoczesnym
Nowoczesne aranżacje to w pierwszej kolejności sięganie po nietuzinkowe zestawy materiałów, gdzie metal zestawia się z drewnem, a białe meble uzupełnia czarnymi dodatkami. Standardem jest sięganie po cegłę czy beton, a także stawianie mebli o geometrycznych kształtach. Na ścianach przyklejane się czarno białe fototapety, na których przedstawiane są fragmenty architektoniczne czy też twarze popularnych postaci. Taka fototapeta ludzie może być zamontowana zarówno w głównym salonie, jak i w sypialni bądź w holu: zobacz inne propozycje.

Jak można aranżować poszczególne pomieszczenia

fototapety

Autor: Demur
Źródło: Demur

To czy pomieszczenia będą miały tzw. charakter nie zależy rzecz jasna wyłącznie od gatunku materiału, jaki będzie w nich dominował, czy od kształtu mebli. Pomieszczenia z charakterem mają w pierwszym rzędzie odzwierciedlać wnętrze ich właściciela czy danych mieszkańców. Mają być wykreowane zgodnie z tym, co siedzi w nas samych. Jeśli będziemy kierować się jedynie modą, tym co obrazują wnętrzarskie magazyny lub programy, możemy stworzyć ciekawe wnętrze, tyle że po jakimś czasie może okazać się, że nie współgra ono z nami, z naszymi wewnętrznymi potrzebami, z tym co siedzi w nas, co nam się rzeczywiście podoba. Stąd też zanim w ogóle zabierzemy się za urządzanie wnętrz dokładnie przeanalizujmy co nam się podoba. W tym przypadku należałoby brać pod uwagę wiele elementów. Nie chodzi wyłącznie o to, jakie podobają nam się kolory, czy jakiego rodzaju podobają nam się ozdoby, ale także o to jak najlepiej lubimy wypoczywać, w jaki sposób spędzamy wolny czas, w jaki sposób podchodzimy do domowych porządków, czy lubimy nowoczesne rozwiązania, czy jednak jesteśmy bardziej sentymentalni i tak dalej.

czarno biała tapeta

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie od takich kwestii zależeć powinno jak powinniśmy aranżować pomieszczenia. Co z tego, że na przykład wyposażymy nasz salon w nowoczesne gadżety, jeśli od dawna zbieramy różnego rodzaju pamiątki, które schowaliśmy w kąt, ale wciąż czujemy przez to, że naszym wnętrzom czego brakuje. Wyłóżmy te pamiątki, powieśmy zdjęcia swoich bliskich, wypełnijmy nasze mieszkanie historią i sentymentalnymi gadżetami jeśli je lubimy, i będą pasować do czarno białej fototapety, na przykład takiej: . W końcu to właśnie w naszych czterech ścianach mamy cuć się najlepiej.