Niejedno maleństwo posiada swego najdroższego pluszaka, z którym nie rozstaje się nawet na krok i uwielbia go niemożliwie

Każde dziecko ma taki okres w swym dzieciństwie, kiedy wybiera sobie pluszaka i staje się on jego największym przyjacielem.
Na pewno każdy z nas pamięta swego ukochanego misia z okresu dzieciństwa.

maskotka

Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.
Pomimo znacznej cyfryzacji ludzi i dostępu do internetu, smyki nadal lubią maskotki. Zazwyczaj wybierają jedną, z którą cały czas chodzą. Z nią śpią i jeżdżą na wakacje. Nie opuszczają jej nawet na sekundę. Wybór ulubionego pluszaka często jest zadziwiający dla rodziców, gdyż smyk nie wybiera najdroższej zabawki ze swojej kolekcji. Maskotka zwykle wygląda zwyczajnie, ale przecież uczucie nie wybiera. Pluszak z reguły jest później dosyć sfatygowany oraz brudny, ponieważ maluch zabiera go ze sobą zawsze. Jednakże, dosyć powszechne jest to, że dziecko sprzeciwia się jakimkolwiek próbom wyprania jego przyjaciela. Jeżeli pragniemy, aby nasz maluch posiadał maskotkę, która jest bezpieczna dla jego życia, to w czasie zakupów musimy zwrócić uwagę, aby zabawka była dopasowana do wieku naszego oseska. Musi mieć również właściwe atesty Wspólnoty Europejskiej, które będą świadczyły o tym, że maskotka nie jest zrobiona z toksycznych tkanin. Na dodatek, nie powinna posiadać niewielkich części, które brzdąc mógłby połknąć.

Dobrze byłoby, aby była uszyta z miękkich materiałów. Wtedy brzdąc będzie mógł się do zabawki przytulać oraz nawet z nią spać. Miękki pluszak jest najfajniejszą przytulanką pod słońcem i dziecko będzie lepiej spało w nocy.