Tapety cały czas modne

Ściana może wprawić nas w zachwyt, tak samo jak efektowny mebel, obraz i lampa, zakładając jednak, że ciekawie ją zaaranżujemy. Jednokolorowe ściany przestały być modne. A przecież możemy to zmienić. Wystarczy, że całe przedsięwzięcie zaczniemy od głębokiego namysłu i odszukania inspiracji.

http://fixar.pl/

Autor: http://fixar.pl/
Źródło: http://fixar.pl/
Do łask, właśnie powróciły fototapety, które pojawiły się na salonach w lepszym wydaniu. To już nie są opatrzone w latach 80-tych palmy czy nudne widoczki. W obecnej chwili to prawdziwe perełki, które potrafią wprawić w osłupienie większość z nas.

To imponujące kolory i widoki, ale także nowoczesne materiały oraz techniki druku.Słoneczny pokój z oknami wychodzącymi na stronę południową nie jest już przeszkodą, soczyste kolory wprawiały nas w dobry nastrój przez wiele lat.

Powoli przekonujemy się do tapet. Chętniej wybieramy wzory subtelne – delikatne kwiaty lub romantyczne widoki. Kolory dobieramy z rozwagą i raczej nie decydujemy się na zbyt mocne. Chcemy by mieszkanie wyglądało oryginalnie, ale i stylowo, elegancko.
Jeżeli zamarzy nam się aby choć na chwilę przenieść się do ukochanej Toskanii, możemy zdecydować się na fototapetę z widokiem na uroczą, małą prowincję. Nasz salon stanie się oazą spokoju, z kamiennymi domami i spływającą z nich winoroślą. Patrząc na taki obraz widzimy obiekty, które są daleko i ulegamy złudzeniu otwarcia przestrzeni w pokoju – uzyskujemy większą głębię.

Wiele fototapet z łatwością można umyć, jeśli się ubrudzą, dlatego bez problemu możemy zapraszać gości, organizować przyjęcia czy dziecięce bale. Fototapety i obrazy – sprawdź – spowodują, iż nasze mieszkanie zawsze będzie komplementowane przez gości, a jeśli dokonamy dobrego wyboru odpowiedniego obrazu, może też stać się większe, wyższe, jaśniejsze czy bardziej nastrojowe. Godną uwagi zaletą fototapet jest niezbyt wygórowany koszt zakupu oraz, możliwość samodzielnego położenia.

Jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że telefony odejdą kiedyś do lamusa, że oglądanie tv stanie się niemodne, że wakacje zaczniemy spędzać na Marsie. Ale że tapety zejdą ze ścian – to nigdy nie nastąpi. Mijają się style, epoki, a one od kilkuset lat dotrzymują nam wiernie towarzystwa. Co więcej, właśnie obserwujemy ich renesans!