Z tematyki interesujące porady – ozdabianie mieszkania

Dekorowanie wnętrz to obecnie bardzo popularny temat. Dzisiaj już dużo Polaków obserwuje światowe trendy w designie i przemyśle meblarskim. Wydaje się mnóstwo interesujących czasopism, które mają rzesze wiernych czytelników. Produkuje się także cykle telewizyjne na o dekoratorstwie, które osiągają rekordową oglądalność. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze wnętrze posiada ogromny wpływ na każdy odcinek naszej działalności. Wnętrza, gdzie spędzamy czas, powinny zostać w odpowiedni sposób zaaranżowane.

nowoczesny pokój

Autor: Residorm Öğrenci Yurdu
Źródło: http://www.flickr.com
Wiemy to przecież doskonale z własnego doświadczenia, że nie potrafimy się wystarczająco skoncentrować w miejscu, gdzie panuje chaos. Ta sama zasada dotyczy wnętrz, w których zamierzamy odpoczywać.

Wszyscy, którzy znają się na tematyce aranżacji wnętrz, wiedzą dobrze, jak wielkie znaczenie posiadają odpowiednio dobrane dodatki. To przecież oryginalne detale dodają wnętrzu odpowiedniego stylu. Niezwykle modne w tym sezonie są monochromatyczne stylizacje. Jeśli i nasze pokoje opanowała jedna gama kolorystyczna, należy ją przełamać jakimiś wyraźnymi akcentami. Można zakupić poduszki ozdobne w kontrastowym kolorze i już uzyskamy nietuzinkowy rezultat. Jestem bardzo zadowolona z mojego ostatniego zakupu. Świetną poduszkę dekoracyjną znalazłam w jednym z marketów meblarskich. Zobacz na odnośnik do a może i Tobie się poszczęści. W dodatku, pozbędziemy się poczucia monotonii, które często występuje w tego typu aranżacjach.

niebieskie zasłony

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym pomysłem na podrasowanie naszego pomieszczenia, są zasłony okienne. Pomogą nam one przemienić charakter wnętrza. Jest to też doskonały pomysł na podrasowanie dotychczasowej stylistyki niewielkim kosztem. W dobrych marketach z akcesoriami wnętrz odnajdziemy ogromny wybór zasłon okiennych, w różnych odcieniach. Niedawno panowała moda na firany typu makarony, które doskonale nadadzą się również jako element dzielący wnętrze.

Nie zapominajmy o właściwej aranżacji w pokoju naszych pociech. Powinniśmy zakupić stylowe (zobacz lampy wiszące stylowe) meble, jak również zatroszczyć się o odpowiednie światło. Także zasłony dla dzieci można dostać w przeróżnych kolorach. Możemy również wybrać zasłonę z postaciami z ulubionej kreskówki naszych maluszków.