Wychowanie dzieci w zdrowiu czyli w jaki sposób przyjemnie, miło i co najistotniejsze aktywnie spędzać czas przeznaczony na odpoczynek

Odpowiednia ilość ruchu na świeżym powietrzu jest niezwykle istotna dla dzieci, przez to mogą się one prawidłowo rozwijać. Bieganie, skakanie czy jazda na rowerkach poprawiają formę, wzmacniają wytrzymałość i dodają sił, no i rzecz jasna są wyśmienitą zabawą, a to w końcu najmłodsi najbardziej lubią. Tak naprawdę już od maleńkiego da się z dziećmi spędzać czas bardzo aktywnie, o ile oczywiście będzie się miało na to chęci. Nawet jeśli mieszka się w centrum miasta, w bloku, to z pewnością w pobliżu znajdą się jakieś placyki zabaw, a już z całą pewnością znajdzie się taki w pobliskim parku, gdzie będzie znacznie przyjemniej i czyściej.

rower

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś ma swój dom, to ma jeszcze lepiej – wystarczy zakupić najprostsze nawet zabawki ogrodowe, bezpiecznie je poustawiać i można mieć pewność, że dzieci nie będą chciały wrócić do domu. Rzecz jasna jeśli ktoś będzie miał chęci i możliwości, to może zrobić dużo więcej, w niejednym sklepie znaleźć można rzeczywiście ciekawe domki, huśtawki i zjeżdżalnie, które zagwarantują sporo wyśmienitej zabawy.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu jest jeżdżenie na rowerze. W praktyce już kilkuletnie dziecko przyzwyczajać można do tego sportu – doskonale będą się do tego nadawać trzykołowe rowerki baby trike, w jakich można bezpiecznie wsadzić swojego malucha – porównaj produkty. Rowerek ten ma pedały, lecz napęd będzie pochodzić jednak z pchającego zabawkę

rower

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com

rodzica. Dla trochę starszych dzieciaków świetnym pomysłem będą rowerki puky.

Nie mają one pedałów, tylko ramę ,siodełko i koła, porusza się na nich za pomocą odpychania. Rowerki puky świetnie ćwiczą zmysł równowagi, co bardzo może ułatwić późniejszą jazdę na prawdziwym rowerze. A tych także jest ogromny wybór, tak naprawdę dla wszystkich dzieci da się wybrać odpowiednią wielkość. Rowerki dla dzieci kilkuletnich najczęściej są wyposażone w dodatkowe kółka pomocnicze, pomagające w nauce jazdy – rowerki dla dzieci. Większe wersje, dla trochę starszych dzieci już kółek nie mają, a od rozmiaru 20 cali większość z nich wyposażona jest już w zestaw przerzutek.